Eutanaasiast luuakse üha jõulisemalt avalikku kuvandit kui millestki inimlikust ja ilusast. Kuid vaadates ülalosutatud dokumentaalfilmi Belgiast, on niisugust kuvandit väga raske uskuda.

Belgias seadustati eutanaasia 2002. aastal ning sellest ajast saati on ametlikult registreeritud umbes 8000 eutanaasiajuhtumit, vahendab portaal MercatorNet.com. Kogemus näitab, et mida kättesaadavamaks eutanaasiateenus muutub, seda suuremaks kasvab ka nõudlus selle järele. Nüüdseks on eutanaasia tehtud seaduslikult kättesaadavaks ka lastele ja psüühiliselt haigetele inimestele.

Nagu üks arst dokumentaalfilmis märgib: “Kui keegi leiab, et vilets silmanägemine on väljakannatamatu ja ka parandamatu probleem, kuna prille ei soovita kanda, siis oleme seadusega ettenähtud piirides, mis lubavad eutanaasia teostamist. Ja kui sellises olukorras küsitakse eutanaasiat korduvalt, siis milles on probleem?”

Video pani kokku organisatsioon nimega ADF International (Alliance Defending Freedom), mis seisab erinevates riikides inimeste õiguse eest elada kooskõlas oma religioossete tõekspidamistega. Filmis saavad sõna mitmed belglased, kel on nende kodumaal leviva eutanaasiakultuuriga lähedane kokkupuude.

Kokkuvõttes annab film mõtlemapaneva sissevaate protsessi, mida kujutatakse suurema humaansuse kehtestamisena, ent mis räägib samal ajal inimelu väärtustamise taandumisest Lääne ühiskonnas.