Ron Paulilt võeti võimalus iseenda Facebook'i lehte hallata. Foto: Twitteri kuvatõmmis

Sotsiaalmeediahiid Facebook blokeeris esmaspäeval endise USA kongresmeni ja presidendikandidaadi Ron Pauli võimaluse omaenda lehte hallata. Põhjusena toodi ära korduv Facebook'i kogukonna standardite rikkumine, kuigi ühtegi varasemat teadet selle kohta ei ole saadetud nagu pole tuvastatud ka konkreetset postitust, mis oleks kogukonna standardeid rikkunud.

Ron Paul kirjutas oma esmaspäevases säutsus, et "ilma igasuguse selgituseta peale selle, et ma olevat "korduvalt rikkunud nende kogukonna standardeid" blokeeris Facebook minu võimaluse oma lehte hallata. Me ei ole mitte kunagi varem saanud teadet kogukonna standardite rikkumisest ning mitte kusagil ei ole kogukonna standardeid rikkuvat postitust tuvastatud."

"Ainus asi, mille me täna [ehk esmaspäeval – toim] Facebook'i postitasime, oli minu iganädalane autoriveerg "Texas Straight Talk", mida ma olen avaldanud iga nädal alates aastast 1976," selgitas Ron Paul täiendavalt.

Twitteri kasutaja Big Laurel Riot kirjutas postituse alla kommentaariks: "See on hirmutav. Kui sa soovid nimetada Trumpi lõhestavaks, olgu, ma mõistan seda. Dr Ron Paul? Ei iial."

"Igaüks, kes ei ole ultra vasakliberaal on nüüd "vaenlane" & sobilik vaigistamiseks…," leiab Twitteri kasutaja Richard James.

Kasutaja nimega Rich kirjutab aga: "Kallis Ron, kurjus paljastab end järjepanu, muutudes kõikidele silmnähtavaks. Iga vaigistamine äratab üles sadakond rohkem inimest unest. Jumal õnnistagu sind, RP Instituuti & Mises't kogu raske töö eest. Me tuleme sellega toime: tõde võidab. Parimate soovidega. p.s. sa oled pidevalt tabanud närvi, olles järjepidevalt aus läbi aastate; olles tõe ja vabaduse majakas. See on meie au, et me saame viibida sinu seltskonnas ja seista sinu põhimõtete eest."