identitaarse liikumise esindajad Saksamaal on pidanud kantsleri erakonna CDU peakorteri ees maha meeleavalduse, millest jäid maha mõned kleepsud nõudmisega, et "Merkel peab [postilt] kaduma!" Foto: Scanpix

Facebook keelustas jäädavalt massiimmigratsiooni-vastase identitaarse liikumise ning kustutas kõik nende ametlikud lehed, tembeldades sisu "ekstremistlikuks", kirjutab Breitbart.

Väidetavalt tegeles identitaarne liikumine ka "vihagruppide organiseerimisega".

Keeld puudutab kõiki liikumise harusid muuhulgas Suurbritannias, Austrias, Itaalias, Saksamaal, Taanis, Ungaris ja Prantsusmaal, kust Génération Identitaire alguse sai.

Liikumine on lubanud algatada Facebooki vastu kohtumenetluse.

"Identitaarse liikumise esile tõstetud Euroopa identiteet on kodukoha-, ajaloo- ja tsivilisatsiooniidentiteedi kooslus," võib lugeda soome autorite raamatust "Sallijaskond versus väärtuskonservatiivid. Arvamusi lahe põhjakaldalt".

"Kodukohaidentiteeti kujundavad kodukoht ja selle kombed, ajalooidentiteeti rahvas ja rahvusriik ning tsivilisatsiooniidentiteeti Euroopa ja selle kultuur. Peavoolu rahvusmeelsed parteid, nagu Front National või Perussuomalaiset, rõhutavad ainuüksi rahvust, kuid identitaarse liikumise vaatevinklist on kohalik kogukond ja Euroopa tsivilisatsioon võrdselt olulised."

Raamat sallijate ning konservatiivide aadetest ja vaadetest