Nigel Farage saabumas eilsele UKIP-i koosolekule, kus erakonna uueks juhiks kuulutati endine ajaloolektor Paul Nuttall. Foto: Ben Stansall, AFP/Scanpix

Ajalehe Sunday Express andmetel ütles Suurbritannia Iseseisvuspartei (UKIP) lahkuv liider Nigel Farage läinud nädalal, et 2017 tuleb poliitiliselt veelgi plahvatuslikum kui käesolev aasta.

Küsimuse peale, mida ta sellega mõtles, viitas Farage Prantsuse presidendivalimistele: "Kui [Marine] Le Pen võidab, on see EL-i lõpp."

Ta lisas: "Ma tunnen teda. Ta on väga otsusekindel, briljantne televisioonis. Absoluutselt briljantne. Kui ta midagi väidab ja härjal sarvist haarab, siis on ilmne, et ta tuleb sellega tõesti hästi toime. [Aga] on palju pagasit ja see on probleem."

Kuigi Farage toetab esimeses voorus erakonna Tõuse, Prantsusmaa (Debout la France, DLF) kandidaati Nicolas Dupont-Aignani kui "ülimalt lugupeetud euroskeptikut," ei välistanud ta Le Peni taha astumist valimiste hilisemas staadiumis (kuhu Dupont-Aignan ilmselgelt välja ei jõua – toim).

"See sõltub asjaoludest, te peate küsima [seda] minu käest aprillis," ütles Farage. "Ma ei ole iial öelnud ühtegi halba sõna tema kohta, aga ma pole iial öelnud ühtegi head sõna tema partei kohta ning siin ma siis omadega seisan – see on kergelt kohmakas."

Pikema intervjuu põhjal kirjutatud artiklis räägib Farage (52) ka sellest, kuivõrd keerukaks on muutunud ta elu pärast Brexitit ja eriti Donald Trumpi võitu USA presidendivalimistel, kellest on saanud tema lähedane sõber.

Nelja lapse isa ei saa käia avalikes paigus ilma turvatöötajateta ning lisaks konkreetsetele kallaletungidele on talle tehtud tapmisähvardusi.

Vähemalt kahel korral jäid potentsiaalsed kallaletungijad vahele terariistadega, üritades saada sisse Farage'i koosolekutele referendumi eel tänavu suvel.

Pikemalt võite lugeda siit.