Nigel Farage europarlamendis kõnet pidamas. Foto: Creative Commons, European Union 2015/European Parliament

Täna hommikul Euroopa Parlamendis sõna võtnud Nigel Farage süüdistas moslemite sisserännet toetavaid Euroopa Liidu liidreid oma valijate põlgamises.

Farage viitas äsjasele Chatham House'i küsitlusele, mille valguses soovib moslemite sisserände jätkumist vaid 20 protsenti eurooplastest, kusjuures 55 protsenti pooldab selle täielikku peatamist.

Oma tulises kõnes osutas Farage sellele, et enamik Euroopa Liidu kodanikke on immigratsiooni suhtes tõrjuvamad kui tema ise või isegi Donald Trump.

"Ma ei kahtle, et paljud teist siin, olles kuulnud mis mul öelda on, põlgate omaenda valijaid," lajatas Farage.

Briti poliitik kirjeldas Euroopa Parlamenti kui ususekti ning nentis, et ta "lihtsalt ei suuda uskuda, et te olete pimedad fakti suhtes, et isegi proua Merkel on teinud kannapöörde ning tahab nüüd inimesi tagasi saata."

"Inimesed tahavad vähem Euroopat ning me näeme seda ikka ja jälle, kui rahvad referendumeid korraldavad ja Euroopa Liidu liikmelisuse aspekte hülgavad," ütles Farage.

"Euroopa Liidul ei ole selle praegusel kujul mitte mingisugust tulevikku ning ma kahtlustan, et teid ootab 2017. aastal sama suur šokk kui aastal 2016."

Europarlament oli kogunenud arutama Guy Verhofstadti nägemust "superriigist", mis läheb hääletamisele neljapäeval.

Verhofstadt tahab seada Brüsselisse ametisse Euroopa Liidu välisministri ja rahandusministri. Viimane paneks paika maksumäärad kogu kontinendil.

Kuulake Farage'i sõnavõttu siit: