Nigel Farage eile ühega värske väljumiskampaania plakatitest. Foto: Scanpix

"Mr Brexit" Nigel Farage on käivitanud värske kampaania peaminister Theresa May poolt rahvale pakutava Brexiti kokkuleppe vastu Euroopa Liiduga ning julgustab valijaid seda hülgama.

Samal ajal on May alustanud turneed, millega mõtleb oma diili rahvale maha müüa ning survestada seeläbi parlamenti positiivselt hääletama, kirjutab Breitbart.

Kampaaniamaterjalides nimetatakse May kokkulepet "ajaloo halvimaks diiliks" ning selgitatakse, et kodanikel tuleb maksta ühtekokku 39 miljardit naela – ehk umbkaudu 2400 naela pere pealt –, "saamata vastu mitte midagi".

Suurbritannia takerduks tolliliitu, millest "puudub väljapääs," hoiatavad kampaania korraldajad ning lisavad, et riik jääks Euroopa Liidu reeglite külge "käeraudu pidi" kinni.

"Vastusena kaheks aastaks venima jäänud Brexiti protsessile käivitame me taas väljumise kampaania – tagamaks, et briti rahvas saab [kätte] selle, mille poolt nad 2016. aasta juunis hääletasid," lisasid korraldajad.

Pärast brittide Brexiti-otsust taandunud David Cameroni peaministriks saanud May pooldas ise Euroopa Liidu liikmelisust ning on paljude vaatlejate hinnangul lähtunud kulisside taga Brüsseli ja mitte oma rahva huvidest.

Toimetas Urho Meister

Reetmine: Suurbritannia võib jääda ELi hääleõiguseta liikmeks "31. detsembrini 20XX"