Pärast Nigel Farage'i teadet naasmisest Briti poliitikasse on rühmitusele Leave Means Leave laekunud juba 100 000 naela jagu lahkeid annetusi, kirjutab Breitbart viitega artiklile, mis ilmus ajalehes The Telegraph.

Farage'i endale aseesimeheks saanud Leave Means Leave (eesti k. lahkumine tähendab lahkumist) on võtnud endale ülesandeks jõuda järele liikumistele People's Vote ja Best for Britain, mis on saanud miljardär George Soroselt enam kui 800 000 naela Brexiti nurjamiseks.

Sorosega seotud organisatsioonid on aga kamba peale ajanud kokku juba miljoneid naelu ning kavatsevad koguda Briti rahva tahte tühistamiseks vähemalt 5,6 miljonit naela, et korraldada muuhulgas massiivne reklaami- ja sotsiaalmeedia kampaania, rahastades ka eurofiilidest poliitikute tuuri.

Leave Means Leave'i esimees John Longworth on samal ajal ülimalt tänulik "kümnete tuhandete annetuste eest, mis on meile laekunud lihtsatelt tööinimestelt üle kogu maa."

Farage ise astub üles juba liikumise avaüritusel Boltonis 22. septembril.

Vastulausena  Sorose rahastust nautiva organisatsiooni People's Vote (eesti k. rahva hääl) nimetusele nentis Farage, et "Briti rahval paluti otsustada meie Euroopa Liidu liikmelisuse üle ning nad andsid oma hääle lahkumise poolt."

Ta lisas: "Et ülbe EL meid kiusama ja igal sammul takistama hakkab, oli ette teada, aga tõeline probleem on kodule hoopis lähemal," jätkas ta.

"Meie poliitiline klass ei aktsepteeri meie otsust ning teeb kõik võimaliku, et meie otsust lahjendada, takistada või isegi tühistada."

Seepärast "tuleb meil mobiliseerida need miljonid hüljatud ja ärritunud valijad, ning julgustada neid eelseisvatel kuudel oma parlamendiesindajatele peale käima, et nood Brexitit ei reedaks – [kasvõi] postilt pudenemist peljates.

Leave Means Leave seisab silmitsi oma elu rängima lahinguga. Establishment'i Koljati silmis oleme me Taavet, aga me anname endast võidu nimel kõik.

See võib tunduda ambitsioonikana, aga järgmise kolme kuuga tahame me koguda oma kampaania tarvis 5 miljonit naela."

Soros ja Brexit: Farage hoiatab põhiseaduskriisi eest