Brexiti käilakuju Nigel Farage ütles Ameerikas, et Donald Trumpi kui presidendikandidaadi toetamine “oli parim otsus, mille ma oma elus teinud olen.”

USA konservatiivide suurüritusel CPAC sõna võtnud Farage väljendas tänumeelt patriootliku poliitika populaarsuse kasvu eest kõikjal Euroopas ning viitas inspiratsiooni allikana ka Trumpile.

Kinnitades, et Trumpi kandidatuuri toetamine “oli parim otsus, mille ma oma elus teinud olen,” täpsustas ta: “Ma arvasin, et ta on [presidendina] hea, kuid ta on ületanud kõiki ootusi.”

Farage ei läinud mööda ka peavoolumeedia katsetest Trumpi tema töös segada, tuues esile nii võltsuudised “koostööst venelastega” ning hiigelsummad, mida avatud piiride eest võideldes kulutavad sellised inimesed nagu näiteks George Soros.

Farage kohtus Trumpiga taas ka näost näkku ning nad said lava taga maha istuda ja paar sõna juttu puhuda.

“Ta just tuli lavalt ja ütles “Hei!” ja see [kohtumine] oli väga sõbralik ja rõõmsameelne,” meenutab Farage. “Ta on väga lojaalne mees.”

Brexitist pajatades andis inglane jänkidele mõista, et “suurte pankade, suure äri ja suure poliitika ebapüha kolmainsus” üritab Suurbritannia eraldumist Euroopa Liidust nahaalselt nurjata.

Olukord on Farage’i sõnutsi niivõrd tõsine, et ta võib olla sunnitud “rindele” naasma, kui see “lahing tuleb võidelda uuesti.”

Ja sellisel juhul ta enam “kena poiss” olla ei kavatse.

Inspireeriv inglane ehk kuidas Farage Trumpi lavale sattus