Donald Trump tervitab Jacksonis, Mississippis lavale astunud Nigel Farage'i. Tegemist on fotomeenutusega äsjalõppenud kampaaniast. Foto: Gerald Herbert, AP/Scanpix

Suurbritannia Iseseisvuspartei (UKIP) ametist lahkuv liider Nigel Farage jagas telefoniintervjuus Ameerika kristlikule raadiojaamale TruNews vabariiklaste presidendikandidaadi Donald Trumpi kampaaniaürituse muljeid.

Nagu selgub, viibis Farage Ühendriikides hoopis Mississippi osariigi kuberneri kutsel ning haarati ootamatult suurte sündmuste keerisesse.

"Hämmastav oli see, et tegelikult oli mu tuleku põhjus Mississippi kuberner, kes kutsus mind endale külla, oma tiimile külla, et rääkida Brexiti-kampaaniast, et nad saaksid aru, kuidas me mobiliseerisime traditsionaalsed mittehääletajad, et nad läheksid valimisjaoskondadesse ja annaksid oma hääled ja tooksid meile selle suure võidu," rääkis Farage. "Ja nii ma ilmusin Jacksonisse möödunud nädalal ning mulle öeldi, et plaan on natuke muutunud. Et Donald Trump on linnas ja et tuleb suur koosolek."

Farage'ile selgitati, et tal tuleb üritusel esimeste hulgas sõna võtta. Nagu üks sõber Farage'i lohutas, polnud põhjust pabistada, sest "kui sa räägid, seal alguse poole, siis paljud sind ei kuula, nad lobisevad omavahel ja ootavad [tähtsat] meest ennast."

Läks aga teisiti. Lava kõrval oodanud Farage'ile öeldi 10 minutit enne Trumpi etteastet, et kandidaat tutvustab teda isiklikult ja on talle nö soojendusbändiks.

Nii leidis Farage end ootamatult kõnelemas sisuliselt kogu rahvale ja jutustamas oma Brexiti lugu: "Kui tavalised inimesed on valmis tõusma ja võitlema selle eest, millesse nad usuvad, on kõik võimalik."

Hiljem arutas saatejuht ja TruNewsi asutaja Rick Wiles oma eetrikaaslastega selle üle, miks kutsus ühe lõunaosariigi kuberner Farage'i kohale kogemusi jagama. Teatavasti on just lõunaosariikides nagu näiteks Texases, kuid ka mujal Ameerika Ühendriikides, käimas tugevad setsessiooniliikumised – reaktsioonina föderaalvalitsuse ja eriliselt Obama administratsiooni jõuvõtete vastu.