Anthony Fauci Pilt: YouTube'i ekraanitõmmis

Ameerika Ühendriikide Covid-19 spetsialist Anthony Fauci oma eksimusi ei tunnista ja väidab, et Covid-19 režiimi ajal tehtud hukatuslikud vead on hoopis "teaduse arengu" süü.

Fauci andis 23. augustil oma ametist lahkumise teate puhul intervjuu uudistekanali MSNBC ajakirjanikule Rachel Maddowile, milles väitis:

Asjade [Covid-19 pandeemiat puudutavate] osas, mille kohta me arvasime midagi teadvat, selgus kuude möödudes siiski, et see ei ole nii. See sundis meid kohanema ja muutma teatud poliitikaid ning soovitusi. 

Seda tõlgendati paljude [inimeste] poolt kui oma tõekspidamiste muutmist (flip-flopping), kuid tegelikult oli see teaduse areng.

Fauci MSNBC intervjuu. Kõnealune lõik algab ca 3:30 minutist. 

Great Barringtoni Deklaratsioon, millele on tänaseks alla kirjutanud ligi miljon inimest, avaldati 2020. aasta oktoobri alguses, ehk kaheksa kuud peale Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) poolt Covid-19 pandeemiaks kuulutamist. Deklaratsioonile alla kirjutanud teadlased ütlesid juba siis, et Covid-19 pandeemia vastu kasutusele võetud vahendid teevad rohkem kahju kui kasu. 

"Praegune täieliku sulgemise poliitika toob kaasa nii lühi- kui pikaajalisi hävitavaid mõjusid rahva tervisele," kirjutati deklaratsioonis. 

Toona Fauci ja suurem osa maailma rahvatervisetöösusest ja meditsiini- ning teadusnomenklatuurist ei võtnud eriarvamusel kõrgelt tunnustatud teadlaste häält kuulda. Jätkati rahvatervist ja sotsiaalset korda hävitavate tervisepoliitikate jõustamist.

Vabariiklasest USA Kongressi saadik Thomas Massie kirjutas sotsiaalvõrgus Fauci süüdimatuse peale:

Teadus ei arenenud, Fauci eiras teadust.

Ta eitas loomuliku immuunsuse olemasolu.

Ta rääkis piiskadest selleks et hoiduda tunnistamast, et viirus on nii väike, et filtrid ja lõdvalt näo ees olevad riidemaskid seda kinni ei pea.

Vaktsiinikatsed olid üles ehitatud viisil, mis ei näidanud, kas need hoiavad ära viiruse leviku, kuid ometigi räägiti, nagu vaktsiinid seda teeksid.

Ta eiras kahjusid, mida põhjustas ühiskonna sulgemine – nagu ajatatud vähiuuringud, ravimata diabeedid, võtmata jäänud retseptiravimid, vaimse tervise halvenemine (enesetapud) jne.

Ta eiras ja eirab jätkuvalt uute mRNA vaktsiinide kõrvalmõjusid.

Tema jõustatud poliitikad ei arvestanud pea kunagi asjaoluga, et vanemad inimesed on [Covid-19 tõttu] kordades suuremas ohus kui lapsed.  

Ta ei hoolinud laste sotsiaalse ja haridusliku arengu halvamisest.

Ta alavääristas varase ravi võimalusi ja soovitas selle asemel raskeks kujunenud haiguse puhul kalleid ravimeid, eirates selle juures viimaste kõrvalmõjusid.

Fauci ei ole teadus, ta on ussiõli müügimees, kes üritab oma kaubaautoga vaikselt linnast lahkuda enne kui inimesed ta tema pettuste eest vastutusele võtavad.

Eesti poliitikute, meditsiiniekspertide ja -teadlaste reaktsioon Covid-19le kattus pea üks-ühele Fauci poolt nõutuga. 

Objektiiv on erinevalt Eesti korporatiivsest meediast olnud Covid-19 seonduva kajastamisel alati Suure Barringtoni Deklaratsiooni poolel.

Keskerakonna poliitiku Tanel Kiige, kes on olnud suurema osa pandeemia ajast Eesti Covid-19 poliitikate jõustaja ja juht – samade poliitikate, mida tegi Fauci – auks korraldati Sotsiaalministeeriumis 22. augustil tänuüritus. Kohal viibis ka Eesti Covid-19 teadusnõukoja pikaaegne juht Irja Lutsar, kes leidis: "Niisugune tore üritus… Ta tegi suure töö ära ja tõi meid ikkagi suurest kriisist välja ja me kõik täname teda."

Toimetas Karol Kallas