USA Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) teatas teisipäeval, et ei esita süüdistust Hillary Clintonile, kes käis välisministrina "äärmiselt hooletult" ümber salastatud teabega. Seega saab proua Clinton kohtuasja kartmata jätkata Donald Trumpi vastu presidendiks kandideerimist.
Välisministrina kasutas Hillary Clinton nii ameti- kui isiklike asjade ajamisel eraserverit, mille kaudu saadeti või saadi 110 elektronkirja, mis sisaldasid salastatud teavet. FBI juhi James Comey hinnangul olid Clinton ja tema abid "äärmiselt hooletud" salastatud infot sisaldanud elektronkirjade käitlemisel.
Kuid vaatamata tõenditele reeglite rikkumise kohta ei soovita FBI prokuröridel Clintonile süüdistust esitada. FBI juht Comey avaldas lootust, et "ükski mõistlik prokurör sellist kohtuasja ei algata".
Lõpliku otsuse langetab justiitsministeerium, kuid valitsusohjad on veel president Barack Obama käes, kes on Hillary Clintoni erakonnakaaslane ja upitab teda oma järeltulijaks. Obama oli ka see, kes määras Comey 2013. aastal FBI juhiks.
Senati õiguskomisjoni demokraadist liige Patrick Leahy ütles, et võtab Comeyt sõnast ja usub, et FBI viis läbi poliitiliselt sõltumatu ja professionaalse uurimise.
Niisiis võib proua Clinton kergendatult hingata, sest kaob üks tõsisemaid ohte, mis võinuks tema kandideerimise presidendiks nurjata.
"Süsteemis sahkerdatakse. Kindral Petraeus sattus pahandustesse palju vähema eest. Väga, väga ebaõiglane. Halb otsus, nagu ikka," tõdes pahane konkurent, vabariiklaste presidendikandidaat Donald Trump Twitteris, viidates endisele Luure Keskagentuuri juhile, kes pidi ametist lahkuma seetõttu, et jagas salastatud infot oma biograafist armukesega.