Saates “Fookuses” arutlevad Markus Järvi ja Varro Vooglaid erinevate koalitsioonivariantide üle ning räägivad valimiste teemalisest voldikust, millega Objektiivi valimissoovitused jõudsid Eestis sadade tuhandete inimesteni.

Seekordses saates “Fookuses” kaaluvad Varro Vooglaid ja Markus Järvi erinevaid koalitsioonivariante ning tulevad seisukohale, et kõige parem oleks Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Isamaa koalitsioon, milles oleks selgelt kõige paremini esindatud konservatiivne ilmavaade.

Ka endisele peaministrile Jüri Ratasele oleks see variant ilmselt kõige soodsam, sest sellisel puhul säilitaks ta oma peaministri positsiooni.

“On tõenäoliselt palju mehi, kes sooviksid kuuletuda Kaja Kallasele ja sõita tema valitsuse tagapingil, ent õige pea saab selgeks, kas ka endine peaminister Jüri Ratas nende hulka kuulub,” kommenteerib Varro Vooglaid võimalikku “Verhofstadti” koalitsiooni Kesk- ja Reformierakonna vahel.

Saate teises pooles räägime, kuidas Objektiiv ja Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks võtsid enne valimisi ette ulatusliku voldikukampaania, millega tuletati meelde erakondade positsioone ja tegusid ning anti omalt poolt soovitus, kelle poolt hääletada.

Paljude meie toetajate helde annetuse toel jõudis see voldik sadade tuhandete inimesteni.

Vaadake lisa saatest!