Saates "Fookuses" vaatavad Markus Järvi ja Varro Vooglaid sisse lääne kultuuri ja Eesti ühte viimasesse tabuteemasse, kus ilmneb liberaalsuse silmakirjalikkus ja grotesk ehk kõige ilmekamalt: vastutustundetu egoismi nõudel seadustatud üsasisene lapsetapp on saanud inimõiguseks. New Yorgi hiljutine abordiseaduse laiendamine oli üks järjekordne peatükk liberaalsuse barbaarses saagas.  

22. jaanuaril hääletasid New Yorgi mõlemad seadusandlikud kojad "Reproduktiivtervise seaduse" poolt, mis laiadel tingimustel lubab üsasisese lapsetapu õigust kuni lapse sünnihetkeni.

Seaduse vastuvõtmise päeval vallandus New Yorgi demokraadist kuberneri Andrew Cuomo käsul suur rõõmupüha, mille tulemusel värviti mitmeid New Yorgi vaatamisväärtusi valgusvihkudega roosaks. Roosa kuue sai ka Uue Maailma Kaubanduskeskuse ehk Freedom Toweri tipp, mille "all asuval WTC memoriaalil on ära toodud 11 sündimata lapse nimed, kes kaotasid oma elud 9/11 rünnakutes," nagu sellele juhtis tähelepanu elupooldav organisatsioon Susan B. Anthony List.

Varro Vooglaid ja Markus Järvi arutlevad meie ajastu kõige barbaarsema praktika ning  liberaalsuse silmakirjalikkuse, vastuolulisuse ja groteski suurepäraselt esile toova tabuteema üle.

Surmakultuuri võidumarsi käigus on vastutustundetu egoismi nõudel seadustatud üsasisene lapsetapp saanud inimõiguseks: kõige kaitsetumate ja süütumate fundamentaalne inimõigus ehk õigus elule on allutatud egoismist lähtuvale suvale, mis maskeerib end "reproduktiivõiguste" ja valikuvabaduse siltide taha.

Vaadake lisa videost!

New Yorgis võeti vastu äärmuslik abordiseadus