Saates “Fookuses” arutlevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi Eesti Televisioonis eetris olnud “Pealtnägija” teemal, kus võeti lahti raadiohääle Alari Kivisaare vastu algatatud petitsiooni ja Kivisaare kahjunõude lugu. Kivisaar on üks nendest eestlastest, kes on saanud tunda USA pahemradikaalsetest ringkondadest Eestisse imporditud tühistamiskultuuri (deplatforming) ilminguid.

Raadio Sky Plus hommikuprogrammi saatejuht Alari Kivisaar sattud paar kuud tagasi kriitika alla kui ta arutles muuhulgas USA-s palju tähelepanu pälvinud mustanahalise George Floydi surma ja massirahutuste põhjuste üle, küsides muuhulgas, et “äkki mustad on [USA kontekstis] pätimad”.

Peale seda algatas aktivist Katrina Raiendi petitsiooni, milles nõuti “rassismi” tõttu Kivisaare töölt vallandamist. Kivisaar kaebas aga advokaat Robert Sarve abil petitsiooni algatanud Raiendi kohtusse ning tänaseks on hagi kohtus ka menetlusse võetud.

Olukorra sõlmpunkte arutlevad saates “Fookuses” Markus Järvi ja samas Pealtnägijas” esinenud Varro Vooglaid.

Kivisaar on üks nendest eestlastest, kes on saanud tunda USA pahemradikaalsetest ringkondadest Eestisse imporditud tühistamiskultuuri (deplatforming) ilminguid, tõdevad saatejuhid.

Kuulake lisa saatest!