Politsei- ja Piirivalveameti kannapööre tunnustada USA-s sõlmitud "homoabielu" Eestis kehtiva abieluna on kehtiva õiguse ja õigusriigi põhimõtte jäme rikkumine, mida aga ei peeta homoideoloogia läbisurumisel Eesti nomenklatuuri ridades mingiks probleemiks, tõdevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi saates "Fookuses". 

22. mail sai Eesti avalikkus taaskord teada ERR-i saatest "Ringvaade" justiitsaktivismi viimastest arengutest, mis üldsuse selja taga oli toime pandud. ERR-i propagandalugu teatas meile, kuidas Politsei- ja Piirivalveamet (PPA) on väljastanud elamisloa USA kodanikust mehele, kes on Ühendriikides sõlminud oma eestlasest elukaaslasega "homoabielu".

Uudis oli seda kummastavam, et PPA oli vähem kui aasta tagasi kaitsnud seisukohta, et Eesti seaduste alusel ei ole võimalik välismaal sõlmitud "homoabielusid" Eestis kehtivate abieludena tunnustada ja rahvastikuregistrisse kanda.

Lisaks kodumaisele justiitsaktivismile võetakse luubi alla ka Euroopa Kohus, mis langetas Rumeenia ja USA kodanikust samasoolise "abielupaari" juhtumis otsuse, mille kohaselt kehtivad ühes Euroopa Liidu liikmesriigis sõlmitud abielud, kaasa arvatud "samasooliste abielud", ka kõigis teistes liikmesriikides.

Teema üksikasju, juriidilisi tagamaid ja moraalseid tulemeid kommenteerivad Objektiivi stuudios Varro Vooglaid ja Markus Järvi.

Vaadake lisa videost!