Fookuses: PPA otsus tunnustada sodomiitlikku “abielu” rikub õigusriigi põhimõtet ja kehtivat õigust

Politsei- ja Piirivalveameti kannapööre tunnustada USA-s sõlmitud “homoabielu” Eestis kehtiva abieluna on kehtiva õiguse ja õigusriigi põhimõtte jäme rikkumine, mida aga ei peeta homoideoloogia läbisurumisel Eesti nomenklatuuri ridades mingiks probleemiks, tõdevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi saates “Fookuses”. 

22. mail sai Eesti avalikkus taaskord teada ERR-i saatest “Ringvaade” justiitsaktivismi viimastest arengutest, mis üldsuse selja taga oli toime pandud. ERR-i propagandalugu teatas meile, kuidas Politsei- ja Piirivalveamet (PPA) on väljastanud elamisloa USA kodanikust mehele, kes on Ühendriikides sõlminud oma eestlasest elukaaslasega “homoabielu”.

Uudis oli seda kummastavam, et PPA oli vähem kui aasta tagasi kaitsnud seisukohta, et Eesti seaduste alusel ei ole võimalik välismaal sõlmitud “homoabielusid” Eestis kehtivate abieludena tunnustada ja rahvastikuregistrisse kanda.

Lisaks kodumaisele justiitsaktivismile võetakse luubi alla ka Euroopa Kohus, mis langetas Rumeenia ja USA kodanikust samasoolise “abielupaari” juhtumis otsuse, mille kohaselt kehtivad ühes Euroopa Liidu liikmesriigis sõlmitud abielud, kaasa arvatud “samasooliste abielud”, ka kõigis teistes liikmesriikides.

Teema üksikasju, juriidilisi tagamaid ja moraalseid tulemeid kommenteerivad Objektiivi stuudios Varro Vooglaid ja Markus Järvi.

Vaadake lisa videost!

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees. Hariduselt on ta jurist.