Terviseamet arvestab avalikkuse ette paisatud koroonastatistikas vaktsineerimata isikute hulka ka ühekordse vaktsiiniannuse saanud kodanikke. See on ilmne manipulatsioon paljude teiste terviseameti manipulatsioonide seas, leiavad Varro Vooglaid ja Markus Järvi, kes jätkavad saates "Fookuses" arutelu viimaste koroonahüsteeria ilmingute teemal.

Saates "Fookuses" tuleb seekord juttu terviseameti statistilisest manipulatsioonist ja muuhulgas ka kasvatusteadlase ja Tallinna Ülikooli professori Mati Heidmetsa avaldustest, kelle arvates oleks Eestis tulnud teha ametliku ja riikliku vaktsineerimispropaganda vastaste jõudude suunal karmimaid samme juba palju varem. 

"Vaktsineerimisvastaste, kes ajavad suust lauslollust välja, nende elu tulebki teha keerulisemaks. Sada aastat võideldi suitsetamisega ja nüüd saadki suitsetada kas kuskil klaaskastis või õues. Ida-Euroopa ühiskondades on ikkagi jõud või surve see, mis hoiab ühte osa ühiskonda mingites raamides. Midagi pole teha, kui ühiskondlik eneseregulatsioon ei toimi," leiab Heidmets ERRi intervjuus.

Kuulake lisa saatest!