Totalitarismile sillutab teed massiformatsioon, milles kaob inimese individuaalne isiksus ning kus mõtlemisvõime asendatakse masside teadvusesse istutatud reflekside ja grupimeelsusega. Saates "Fookuses" kommenteerivad Varro Vooglaid ja Markus Järvi kahte portaalis "Makroskoop" ilmunud artiklit, mis kirjeldavad ja seletavad meie silme all lahti rulluva koroonatürannia massipsühholoogilisi ajendeid.

Seekordses saates "Fookuses" kommenteerivad Markus Järvi ja Varro Vooglaid kahte portaalis "Makroskoop" ilmunud artiklit koroonatotalitarismi massipsühholoogilistest ajenditest.

Esimene kannab nime "Massipsühhoos ja koroonapandeemia" ja räägib massiformatsioonist kui nähtusest, "kus individuaalne isiksus kaob ning inimese individuaalne mõtlemisvõime asendatakse grupi meelsusega; ajutegevus asendatakse refleksidega." 

Teine artikkel "Piirangud, maskid ja kohustuslik vaktsineerimine – paralleelid antiikaja rituaalide ja kaasaegse koroonakultuse vahel" käsitleb koroonahüsteeria pseudoreligioosset algupära, tuues paralleele kristlaste soovimatusest osaleda paganlikel riiklikel ja religioossetel rituaalidel ja tänapäeva koroonadiktatuurile mittealluva vähemuse vahel.

Head kuulamist ja kaasamõtlemist!