Ungari parlamendi hiljutine otsus, mille kohaselt ei tunnista Ungari soomuutmise võimalikkust, peegeldab elementaarset tervet mõistust ja selle kaudu loodud adekvaatset kontakti reaalsusega, toonitavad Markus Järvi ja Varro Vooglaid saates “Fookuses”.

Sooideoloogide ja teiste “progressiivide” naeruväärne väide, et soomuutmise võimatust eitades on Ungari langenud pimedasse keskaega, räägib iseenese eest, andes tunnistust reaalsusest irdunud ideoloogilisest fanatismist, millel ei ole tõe-, fakti- ja teaduspõhisusega vähimatki pistmist.

Järvi ja Vooglaid toonitavad, et Ungari näol on Euroopas olemas suurepärane eeskuju teistele riikidele – riik, mis ei kooguta vasakliberaalse ideoloogilise programmi pealesurujate ees, vaid lähtub selle asemel reaalselt demokraatia ideaalist ning oma enda parimast arusaamisest selle kohta, kuidas ühiskonnaelu korraldada.

Järvi osutab ühtlasi sellele, et Ungari parlamendi samm annab tunnistust tõelisest konservatiivsest hoiakust, mis ei konserveeri liberaalide poolt ellu viidud vigu, vaid pöörab need tagasi, et viia ühiskondlik korraldus taas kooskõla terve mõistusega.

Vaata saatest lähemalt.

Kuidas Ungari bioloogilist soomõistet tunnistades “pimedasse keskaega naasis”