Reaalne võimalus, et Eesti ei jälgiks ÜRO rändeleppe toetamise küsimuses kuulekalt välismaistest võimukeskustest dikteeritud suunda ning üritaks selle asemel kaitsta oma rahvuslikke huve, on ajanud meie kodumaised globalistid paanikasse. Sotsidest välispoliitika valvekommentaatoriks ülendatud Eerik-Niiles Krossini ja Urmas Paedast presidendini on kõlanud hädahüüd, et Eesti on hülgamas taasiseseisvuse algusest peale paika pandud välispoliitilist kurssi – täita tingimusteta kõike, mida globalistide võimukeskused ette näevad, kommenteerivad Varro Vooglaid ja Markus Järvi saates "Fookuses".
Saates "Fookuses" kommenteerivad Markus Järvi ja Varro Vooglaid ÜRO rändeleppe toetamisega kaasnenud valitsuskriisi.
Varro Vooglaidi arvates väljendub alates presidendist kuni välisministri ja Eerik-Niiles Krossini kõlanud süüdistus, nagu oleks Isamaa ja justiitsminister Reinsalu seadnud ÜRO rändeleppega liitumisele vastu olles kahtluse kogu Eesti välispoliitilise kursi, väga oluline tõsiasi. Nimelt pole iseseisvuse taastamisest saati Eesti pikaajaliseks välispoliitiliseks kursiks olnud midagi muud, kui teha kuulekalt kõike, mida väljaspool Eestit paiknevatest võimukeskustest dikteeritakse.
"Lahtiütlemist meie välispoliitilisest kursist nähakse selles, kui tekib oht, et Eesti võiks hakata oma põhiseaduse preambulis väljendatud iseseisvuse ja suveräänsuse põhimõtteid tõsiselt võtma," võtab Vooglaid kokku.
Markus Järvi tsiteerib ja selgitab hiljuti Objektiivis avaldatud Austria valitsuse avalikku selgitust, milles tuuakse välja 17 punkti, miks Austria ÜRO rändeleppele oma toetust ei avalda.
"Austria eristab selgelt seaduslikku ja ebaseaduslikku migratsiooni. Seetõttu lükkame tagasi selle eristuse hägustamise viisil nagu seda Ülemaailmses Turvalise, Korrapärase ja Regulaarse Rände Lepingus (ÜRO migratsioonileppes) tehakse," seisab Austria valitsuse avalduses.
Vaadake lisa videost!
Austria valitsus esitas 17 põhjust, miks nad ÜRO migratsioonileppega ei liitu