Internetihiid Google on asunud kustutama Drive'i andmete talletus- ja jagamiskeskkonna kasutajate erakontode andmeid.
"Plandemic" on peatselt esilinastuv dokumentaalfilm, mis seab kahtluse alla mõned koroonaviirust puudutavad üldlevinud seisukohad ja USA valitsuse reageeringud pandeemia puhangule. Filmis aruteldakse näiteks, et viirus võib olla meisterdatud laboris. Leitakse veel, et tänane paanika on osa "mängust," millega "tahetakse välistada enne vaktsiinide turuletulekut kõik muud ravimid ja ravivõimalused, mille eesmärgiks on omakorda kõigi inimeste nakatumine, et hiljem saaks kõiki inimesi vaktsineerida," vahendab LifeSiteNews.
Dokumentaalfilmi esitleti internetis esimest korda mai alguses ja see pälvis ohtralt kriitikat viirusega kaasnenud piirangute ning inimeste kodudesse sulgemise arutelu mõlemalt osapoolelt. New York Timesi ajakirjanik Alex Berenson võttis filmist välja mõned üksikud tõesed väited ja põimis need narratiivi, mis ei käi reaalsusega kuidagi kokku. NYT-i ajakirjanik säutsus:
"Mõned teist on küsinud minu arvamust "Plandemicu" kohta. Ma kardan, et teile mu vastus ei meeldi: ma leian, et tegemist on klassikalise konspiratsiooniteooriaga. Filmis segatakse üksikud tõed (näiteks kuidas ülikoolidel on õigus patenteerida riigi rahastatud uuringute tulemusel tehtud avastusi, või kuidas koroonaviiruse surmasid statistikas kajastatakse)," räägib Berenson.
"Mainimata Judy Mikovitsi tausta, on tal ilmselgelt nakkushaiguste nomenklatuuriga kana kitkuda. Reporterina olen ma õppinud nägema vilepuhujaid ajendavaid erinevaid motivatsioone ja need, keda ajendab isiklik vaen, on kõige vähem usladusväärsed," säutsus ajakirjanik.
Osana suurte tehnoloogiaettevõtete ühistest pingutustest, millega soovitakse piirata meditsiinilise väärinfo levikut, kustutas aga Google "Plandemicu" YouTube'ist, mis omakorda sundis filmitegijad otsima filmi levitamiseks muid kanaleid, nagu näiteks filmi Drive'i üles laadimine ja sellele viitamine. Google läks aga tsensuuriga nii kaugele, et kustutas isegi need viited.
"Google kustutas Drive'i üles laetud video peale seda kui Washington Post pöördus ettevõtte poole. Tervist või meditsiini puudutav sisu, mis propageerib tegevusi, mis võivad viia tõsiste tervislike ja emotsionaalsete tagajärgedeni või mis kujutavad ohtu rahvatervisele, on Google'i reeglite kohaselt keelatud nii Drive'i kui Google Docs'i keskkonnas," kirjutab Washington Post.
Toimetas Karol Kallas