Austraalia võib Google’i otsingust ilma jääda
Austraalia valitsus ja parlament soovivad vastu võtta seaduse, mis sunniks Google’it maksma selle otsimootoris ning keskkondades näidatud uudiste eest Austraalia ajakirjandusväljaannetele lõivu.
Austraalia valitsus ja parlament soovivad vastu võtta seaduse, mis sunniks Google’it maksma selle otsimootoris ning keskkondades näidatud uudiste eest Austraalia ajakirjandusväljaannetele lõivu.
Hiljuti tuli avalikuks salajane lepe kahe hiiglasliku tehnoloogiaettevõtte, Google’i ja Facebooki vahel, millega nimetatud ettevõtted jagasid omavahel ära interneti reklaamituru ning seda eesmärgiga piirata konkurentide võimalusi.
Ungaris asutatud sotsiaalvõrgustik Hundub peaks asutajate sõnul keskenduma tsensuurivastasusele.
USA vabariiklasest senaatori Josh Hawley poole pöördunud vilepuhuja sõnul kasutab Facebook oma sisemist projektijuhtimise süsteemi “Tasks” ehk “Ülesanded”, et teiste sotsiaalmeediahiidudega tsensuuri koordineerida, vahendab Washington Examiner.
USA peavooluväljaanne NBC tegi koostööd “vihkamise vastaste” organisatsioonidega, et rünnata enda konkurente ZeroHedge’i ja Federalisti.
Internetihiid Google on asunud kustutama Drive’i andmete talletus- ja jagamiskeskkonna kasutajate erakontode andmeid.
Google on oma nn mitmekesisuse ja kaasavuse (diversity & inclusion) programme varasemaga võrreldes märgatavalt kokku tõmmanud, et oma mainet konservatiivide seas parandada ja kohtuasju vältida, väidab rida praegusi ja endiseid töötajaid.
Google pani kokku “tööriistakasti”, mis annab riikide tervishoiuametnikele pildi, kas ja kuidas kodanikud järgivad “sotsiaalse eraldumise” juhiseid.
Maailma ühe mõjukama majanduspäevalehe põhjalik uuring paljastab, kuidas Google manipuleerib otsimootori tarkvara ja kuidas selle töötajad otsustavad, mida inimestele vastetena näidatakse ja mida mitte ning millises järjekorras.
Põllumajanduskemikaalide ja geenmuundatud organismide tootja Monsanto maksis Google’ile, et see mataks Roundupi tootja suhtes kriitilised uudised otsingute sügavikku.