Biomeetriline tuvastus San Francisco lennujaamas Foto: Scanpix

Visa, mis on maailma suurima maksete vahendaja, avaldas, et ettevõte plaanib PIN-koodide asemel võtta kasutusele biomeetrilise tuvastamise.

Visa on esitanud patenditaotluse enda väljatöötatud biomeetrilise tuvastamise tehnilisele lahendusele ja rõhutab ühtlasi, et tegemist on täielikult privaatsusesõbraliku süsteemiga. Visa andis juba 2018. aastal teada, et alustatakse biomeetrilise tuvastamise pilootprojektiga.

Kui patenditaotlus rahuldatakse, siis asub ettevõte süsteemselt uuele lahendusele üle minema ja PIN-kood kaob ajalukku. Biomeetrilist tuvastamist saab kasutada sularahaautomaatides ja maksete tegemisel. Visa osutas ka sellele, et süsteemi on võimalik laiendada ka näiteks koduuste avamisele või näiteks pileti ostmisel teatrisse minemisel, kus makse toimuks läbi biomeetrilise tuvastamise, kui inimene jalutab nn piletiväravast läbi. 

Biomeetrilisele tuvastamisele üleminekust on eelnevalt juba teatanud ka Mastercard, samuti Microsoft, Apple, Samsung, Amazon ja Google. Kõik kinnitavad, et inimeste andmed ja privaatsus on kaitstud, märgib LifeSiteNews.

Toimetas René Allik