Google'i juht Sundar Pichai leiab, et kunstteadvuse tehnoloogia arendamist peaks riiklikult reguleerima, kuna ühel päeval on see võimekam kui kõik muu eales inimeste poolt loodu.
Pichai esines kunstteadvust ülistava seisukohaga "ühel päeval on kunstteadvus palju võimekam kui ükskõik mis, mida me eales varem oleme näinud" CBS Newsi telesaates "60 minutit", vahendab Breitbart.
"Ma olen alati arvanud, et tehisaru on kõige suursugusem tehnoloogia (profound technology), mida inimkond on loomas. See on palju suursugusem kui tuli ja elekter või ükskõik mis, mida me minevikus oleme korda saatnud," rääkis Google'i tegevjuht.
Tema sõnul on vaja riiklikke regulatsioone, et hoida ära teatud kunstteadvuse negatiivsed mõjud.
"[Kunstteadvuse haldamiseks] on vaja regulatsioone. Teile on vaja seaduseid. Kui luuakse ühiskonnale kahju tegevaid süvavõltsing-videoid, siis peavad sellel olema tagajärjed."
"60 minutis" esinenud kunstteadvuse valdkonnas tegutseva teadlase James Manyika sõnul "ei ole kunstteadvus iseenesest teadvusel."
"See/need ei ole teadvusel. Nad võivad küll näidata välja käitumismustreid, mis jätavad sellise mulje. Seejuures tuleb meeles pidada, et nad on õppinud seda meilt. Meie oleme teadvusel olendid. Meie oleme olendid, kellel on tunded, emotsioonid, ideed, mõtted, vaated. Me oleme kõike seda peegeldanud raamatutes, novellides ja loomingus. Kui nad (tehisarud) neist asjust õpivad, siis nad ehitavad sellest lähtudes mustreid. Seega pole minu jaoks üllatus, et nende käitumine paistab aeg-ajalt välja nii, nagu selle taga oleks keegi."
Manyika selgitas, et tehnoloogiad, nagu OpenAI GPT ja Google'i Bard on nõndanimetatud suured keelemudelid (Large Language Models; LLMs). Need töötlevad tohutus koguses inimeste keelt ja kasutavad õpitut vastuste ennustamiseks, mida inimesed neilt küsivad.
"Kunstteadvus üritab ennustada kõige tõenäolisemaid järgmisi sõnu, toetudes kõigele, mida see on õppinud," jätkas Manyika. "Seega ei ürita see leida uusi asju, vaid ainult ennustada järgmist sõna."
Toimetas Karol Kallas