Härrasmehed 2009. aasta 14. mail Alaskas habeme ja vuntside maailmameistrivõistlusteks keskendumas. Foto: Scanpix

Keskealine habemik kvalifitseerus kandideerima Briti tööerakonna ainult naistele mõeldud ametipostile, kuna "identifitseerub" iga nädal loetud tundideks õrnema soo esindajana.

Leiboristide piirkondlikuks naisteametnikuks David Lewis (45) vastutaks tööalaselt naisküsimustega seonduvate kitsaskohtade eest ning lisaks tuleks tal üritada värvata erakonda rohkem naisterahvaid.

"Ma identifitseerun naisena kolmapäeviti, alates hetkest kui mul kell 6.50 äratuskell heliseb, kuni ma kesköö paiku põhku poen," on Lewis ajakirjanikele selgitanud.

Täiendavalt on ta selgitanud, et ei muuda oma pronoomeneid, rõivaid, väljanägemist ega käitumist.

Briti leiboristid on võtnud vastu otsuse lubada lähtuvalt sooideoloogiast inimestel kandideerida positsioonidele, mis vastavad valitud identiteedile.

Eirates mõnede feministide vastuväiteid oma kandidatuurile seisab Lewis kindlana ning on võtnud nõuks "informeerida [erakonna valijaid] ja võibolla teisigi sellest, mida see poliitika tähendab – mis juhtub siis, kui sa väidad, et inimese sugu sõltub üksnes sellest, mida ta ütleb, ja ei millestki muust."

"Ma ütleks neile, et teil pole mingit õigust minu sooidentiteeti kritiseerida," pilkas ta poliitikat edasi. "Kui ma ütlen, et olen kolmapäeviti naine, siis ei jää neil muud üle, kui seda aktsepteerida. On ju lõppude lõpuks selliseid, kes identifitseeruvad naistena vaid mõned päevad nädalas, ja teistel mitte. Ja neid aktsepteeritakse ega kritiseerita."

Ta lisas: "Kes iganes mu identiteeti kritiseerida võtab, lihtsalt ei haaku leiboristidega antud hetkel, võttes arvesse kehtivat poliitikat. Kui ma ütlen, et ma olen naine, siis ma olen naine."

Võitu ta siiski ei oota ning selgitab: "Ma loodan, et meie kohalikel parteilastel on mõistus peas."

Nädalakommentaar: Lääne tsivilisatsiooni hullud päevad