Baskimaa regiooni väikese linnakese linnapea on teinud teatavaks oma keeldumise osaleda abielu sõlmimises kahe mehe vahel, saades seeläbi esimeseks linnapeaks, kes on avalikult vastu astunud Prantsusmaa uuele seaduslikule regulatsioonile, mille kohaselt laieneb abielu mõiste ka samast soost paaridele.

Prantsuse meedia andmetel ähvardab konservatiivist Jean-Michel Colo'd, kes on Arcangues'i linnapea, nüüd kuni 5-aastane vangistus või kuni 75 000 euroni ulatuv rahatrahv.

Samas ei paista mees oma otsuste tagajärgi kartvat, vaid kinnitab meediale, et on valmis minema kogu tee kuni võllapuuni, et seista uuele seadusele vastu.

"Ma ei anna õppetunde, ma ei esita avalikku üleskutset, et ka teised linnapead järgiksid minu eeskuju, ent ma ei nõustu illegitiimset seadust jõustama," selgitas hr Colo. "Minu seitse linnanõukogu liiget ja mina oleme täielikul üksmeelel, et me ei kavatse selles paroodias osaleda."

Hr Jean-Michel Colo samm on eeldatavasti alles esimene paljude linnapeade sarnasest väljaastumistest. Lisaks linnanõukogu toetusele on hr Colo saanud enda sõnul rohkem kui 1 500 toetusavaldust.

Loe edasi portaalist LifeSiteNews.com.