Naine arreteeriti vaikse palvetamise pärast abordikliiniku lähedal
Birminghamis asuva abordikliiniku lähedal arreteeriti naine, kes tänaval sõnatult palvetas.
Birminghamis asuva abordikliiniku lähedal arreteeriti naine, kes tänaval sõnatult palvetas.
Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma tõstatas küsimuse, kas riigil on kohane nõuda kirikult või tema juhilt poliitilist seisukohavõttu, nagu oodati Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku metropoliidilt Eugenilt.
Meie ellu on trüginud ilu, harmoonia ja edasipüüdlikkuse üle irvitav liberaalne ükskõiksus.
Euroopa suurriikide nagu Prantsusmaa ja Saksamaa äärmusvasakpoolsed vihakõneseadused "lekivad" paratamatusena Euroopa Kohtu praktikasse ja nii saavad kannatada kõigi Euroopa riikide inimõigused ja demokraatia, kirjutab Karol Kallas.
Revolutsiooni lipukirjaks on tõstetud üksikisiku absoluutne vabadus, mille teostamise nimel tuleb maha lõhkuda kõik traditsioonilised institutsioonid, eelnevad ühiskondlikud kokkulepped, tavad ja aastasadade jooksul elu nõuete ja paratamatuste toel välja kujunenud arusaamad, tõdeb Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi nädalakommentaaris.
"Ma ei väsi kordamast, et Süsteemi tegutsemise tõttu on Eesti viidud moraalsesse mülkasse, kust väljapääs on minu arvates seda tõsiselt rappimata võimatu," leiab vabadusvõitleja Tiit Madisson.
Tänavu veebruaris võttis Briti politsei ühendust kodus nelja last kasvatava ema Kellie-Jay Keen-Minshulliga, kes oli Twitteris kritiseerinud soovahetuse aktivisti Susie Greeni otsust lennutada oma 16-aastane poeg Taisse suguelundite eemaldamise operatsioonile.
Läinud nädalavahetusel keelati sissepääs Suurbritanniasse konservatiivsele Kanada ajakirjanikule Lauren Southernile, kes peeti Calais's kinni vaid paar päeva pärast seda, kui Londoni Heathrow lennujaamas tabas sama saatus sama maailmavaadet jagavaid Martin Sellneri ja Brittany Pettibone'i (vastavalt Austriast ja Ameerikast).
Paavsti sõber ja hiljuti kardinaliks ülendatud peapiiskop Fernando Sebastián Aguilar peab kristlike seisukohtade väljaütlemise eest astuma kohtu ette süüdistatuna homofoobiavastase seaduse rikkumises.
Hiljuti USA-s aset leidnud Phil Robertsoni juhtum näitas, et homo-lobby ei ole tegelikult kaugeltki nii võimas kui see end esitleda püüab – kui sellele julgelt vastu astuda, avaldub kiiresti selle hädisus.