Lauren Southern. Foto: Lauren Southern/ Wikimedia Commons

Läinud nädalavahetusel keelati sissepääs Suurbritanniasse konservatiivsele Kanada ajakirjanikule Lauren Southernile, kes peeti Calais's kinni vaid paar päeva pärast seda, kui Londoni Heathrow lennujaamas tabas sama saatus sama maailmavaadet jagavaid Martin Sellneri ja Brittany Pettibone'i (vastavalt Austriast ja Ameerikast).

Southern tõsteti piiripolitsei poolt bussilt maha ning temalt võeti ära pass, millele järgnes küsitlemine ning ametlik sissesõidukeeld "rassismi" eest, kirjutab Breitbart.

Sellner ja Pettibone (vaata lisaks videot) kui identitaarse liikumise esindajad olid plaaninud pidada Hyde Parki kuulsas "kõnenurgas" maha sõnavabaduse-teemalise kõne.

Nagu nendib Briti ajakirjanik Paul Joseph Watson, lahterdas saareriigi "mõttepolitsei Southerni "ohuks ühiskonnale" ning keelas talle sissepääsu veidi varem väljendatud "rassistliku" kriitika tõttu islami aadressil.

Nimelt oli Southern levitanud lendlehti tekstiga "Allah on gei" ning ka põhimõtteliselt kõike muud, mida tähtedega LGBTQ või LGGBDTTTIQQAAP jne tähistatakse.

Watsoni hinnangul paistab Suurbritannia olevat kehtestanud äraspidise "moslemikeelu", mille alusel ei lasta sisse islamisse – mis pole rass – skeptiliselt suhtuvad isikud.

Samal ajal lasti tagasi Ühendkuningriiki üle 400 Islamiriigi (ISIS, IS, Daesh vms) ridades Süürias ja Iraagis sõdimas käinud moslemit, kellest mõnedele tagati sotsiaaltoetus ja tasuta eluase.

Suurbritanniasse on sisenemiskeelu saanud ka Hollandi suuruselt teise erakonna esimees Geert Wilders ja populaarne USA raadiohääl Michael Savage, kirjutab Watson.

Breitbarti andmetel jagasid Southern, Pettibone ja konservatiivne kommentaator Caolan Robertson "vikerkaare-Allahi" materjale Lutoni lennujaamas "sotsiaalse videoeksperimendi tarvis, et võrrelda inimeste reaktsioone, kui taolist teksti rakendatakse erinevate jumalate kohta.

"See [eksperiment] oli inspireeritud Vice'i kurikuulsast artiklist "Kas Jeesus oli gei?", ütles Southern Breitbartile.

Southern ütles samuti, et ta peeti kinni terrorismi-vastase klausli alusel ning temalt küsiti, kuidas ta suhtub moslemeid auto alla ajavatesse inimestesse, "kui kristlane" ta on, ning mida ta arvab "paremterrorismist".