Isabel Vaughan-Spruce Foto: ADF UK

Birminghamis asuva abordikliiniku lähedal arreteeriti naine, kes tänaval sõnatult palvetas. 

Isabel Vaughan-Spruce palvetas sõnatult tänaval, kui kaebuse saanud politsei tema juurde tuli. Kusjuures Vaughan-Spruce ei kandnud mingeid eraldusmärke või tunnuseid, vaid seisis vaikselt maja seina ääres ja palvetas sõnatult, vahendab oma kodulehel ADF UK. 

„On kohutavalt vale, et mind otsiti läbi, arreteeriti, küsitleti politsei poolt ja esitati süüdistus lihtsalt endamisi privaatse palvetamise eest. [Abordikliinikute ümber kehtestatud] Tsensuuritsoonide eesmärk on kõrvaldada ahistamine, mis on juba iseenesest illegaalne. Mitte keegi ei peaks sattuma ahistamise sihtmärgiks. Kuid see, mida mina tegin, oli kõige vähem kedagi kahjustav – ma kasutasin oma mõttevabadust ja usuvabadust oma mõistuse privaatsuses. Mitte kedagi ei peaks karistama Suurbritannia avalikus ruumis mõtlemise ja palvetamise eest," lausus Vaughan-Spruce. 

Tsensuuritsoon (censorship zone) on Birminghami ametkondade poolt juurutatud meede, millega kriminaliseeritakse tsensuuritsooni alal seoses abordiga „mis tahes heakskiitev või tauniv tegu või heakskiitmise või taunimise katse", sealhulgas läbi „verbaalsete või kirjalike väljenduste, palve või nõuandmise kaudu."

„Isabeli kogemus peaks puudutama kõiki neid, kes usuvad, et meie raskelt kättevõideldud põhiõigused on kaitsmist väärt," sõnas Vaughan-Spruce'i esindav jurist Jeremiah Igunnubole. „On tõesti hämmastav, et seadus on andnud kohalikule omavalitsusele nii laia ja vastutustundetu kaalutlusõiguse, et nüüd võivad isegi „valeks" peetavad mõtted tuua kaasa alandava arreteerimise ja kriminaalsüüdistuse."

Isabel Vaughan-Spruceo on Suurbritannia Elumarsi (March of Life) direktor ja ta on vabatahtlikuna aastaid toetanud keerulise rasedusega naisi. 

„Ma olen suure osa oma elust pühendanud keerulise rasedusega naiste toetamisele kõigega, mida neil on vaja selleks, et teha otsus emaduse kasuks. Ma tegelen ka nende naiste toetamisega, kes on teinud aborti ja vaevlevad oma teo tagajärgede käes. Ma olen kasvanud lähedaseks paljude naistega, keda ma olen saanud aastate jooksul toetada ja see murrab mu südame, nähes, kui paljud naised igapäevaselt abordi tagajärgi kogevad," lausus Vaughan-Spruce.

Toimetas René Allik