Edmund Burke'i Seltsi juht Hardo Pajula. Foto: Scanpix

Meedia teatel asutas Postimehe kolumnist ja majandusekspert Hardo Pajula koos Estonian Business Schooli lektori Karmo Kroosiga MTÜ Edmund Burke'i Selts, mis soovib kaitsta konservatiivset ilmavaadet. Kavas on käivitada veebilehekülg ning hakata korraldama arutelusid ja üritusi.

"Kui tahame avalikku arvamust mõjutada, siis tuleb pildis olla," rääkis Hardo Pajula BNS-ile ja lisas, et nad ei plaani asutada uut erakonda.

Asutajate sõnul on selge, et ühe kindla ilmavaate kaitseks loodud ühing ei saa olla apoliitiline, ent samas distantseerib selts end igasugusest parteipoliitikast.

Edmund Burke'i Selts ei ole oma olemuselt rahvuskonservatiivne. Asutajate arvates ei saa ega pea konservatiivset maailmavaadet ilmtingimata samastama rahvuse ideega, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Seltsi loomulikeks liitlasteks on asutajate sõnul kõik eestimaalased, kes kirjutavad alla Edmund Burke'ile omistatavale maksiimile, mille järgi "elujõuline ühiskond on leping elavate, surnute ja nende vahel, kes veel tulemas".