Riigisekretär Mike Pompeo avalduste valguses tunduvad meie hüsteerikutest poliitikute ja peavoolumeedia seisukohad äärmiselt kummalised ja süüdistused Helmede suhtes alusetud. Äkki nemad ongi ainsad meie tänase poliitilise eliidi hulgast, kellel on säilinud realiteedi tunnetamise võime ja kes ei kipu mõnusa rongisõidu asemel vedurist ette jooksma, küsib ettevõtja Harry Raudvere.
Valimised USAs ei ole kaugeltki lõppenud.
Just veidi aeg tagasi pöördus Ameerika Ühendriikide riigisekretär Mike Pompeo välismaa riigijuhtide poole, kes kiirustasid valimisvõidu puhul Joe Bidenit õnnitlema, et nad on küll valmis usaldama riigijuhtimise presidendile, kuid nad ei ole kaugeltki kindlad, et selleks ei võiks olla Biden koos oma meeskonnaga.
Selline riigisekretäri poolne avaldus on USA presidendivalimiste ajaloos pretsedenditu ja lubab arvata, et kõik ei ole kaugeltki nii nagu Bideni pooldajad enesele ette kujutavad. Trumpi süüdistatakse, et ta ei ole nõus oma kaotust tunnistama ja seda peetakse häbiväärseks, kuid paljude surnud hingede hääletamist Bideni poolt loetakse normaalseks. Liberaalide poolne käsitlematu kaksikmoraal!
Provotseerivate küsimuste kohta, miks riigisekretariaat ei tunnista Bidenit presidendiks, vastas Pompeo ausalt ja adekvaatselt. Ta nimetas küsimusi otseselt rumalateks ja selgitas, et kahtlused kõikvõimalikest valimispettustest peavad saama õiglase hinnangu, sest see ongi USA demokraatia alustala, kus valimispettustele ei ole kohta.
Selle uudise valguses tunduvad meie hüsteerikutest poliitikute ja peavoolumeedia seisukohad äärmiselt kummalised ja süüdistused Helmede suhtes alusetud. Äkki nemad ongi ainsad meie tänase poliitilise eliidi hulgast, kellel on säilinud realiteedi tunnetamise võime ja kes ei kipu mõnusa rongisõidu asemel vedurist ette jooksma?
Mis moega kavatsevad meie liberastidest hüsteerikud avalikkusele otsa vaadata, kui selgubki, et Donald Trump jääb edasi USA presidendiks? Oleks see vast alles tsirkus! Kutsume kokku Riigikaitse nõukogu! Meie maine on USA silmis aastateks rikutud jne…jne…
Äkki on hoopis vastupidi ja Trump paneb meie liberaalide meelsuse enesele kenasti päevikusse kirja ja saadab meid probleemide korral puu taha, täpselt nii, nagu me liberastid Bideni kohta ennustavad? Mida ütleb valimispettuste ilmsikstulekul meie peaminister Jüri Ratas, kes on kinnitanud, et USAs ei ole midagi sellist võimalik ja Helmed on oluliselt kahjustanud meie riigi mainet? Kas ta on valmis tagasi astuma või vaikib häbenedes maha oma väljaütlemised? Pigem hämab poliitkorrektselt nagu alati.
Ameerika uudistekanalites valitseb paanika! Miks ei ole Venemaa president Vladimir Putin õnnitlenud Bidenit valimisvõidu puhul? Mida see mees endast järjekordselt kujutab? Kas ta siis ei saa aru, keda tuleb kohe õnnitleda! Putin ei saa tõesti aru ja targa poliitikuna ootab ta rahulikult ära lõpptulemuse, et edastada oma õnnesoovid just õigele Valge Maja peremehele. Kuid sellist riigimehelikku käitumist ei pea liberaalne meedia Putini suhtes võimalikuks. Ikka otsitakse isiklikke probleeme ja nähakse selles kahe riigi vaheliste suhete järjest jahedamaks muutumist. Nagu need ei oleks juba küllalt jahedad.
Tänane olukord kinnitab üheselt, et USA demokraatia ja sõnavabadus on saanud tõsise löögi. Trumpi administratsiooni poolt meedia vahendusel esitatud soov, selgitada välja kõik võimalikud valimispettused ja seeläbi kaitsta demokraatiat ning USA elanike huve, häirib liberaale sedavõrd, et selliste sõnumite edastamine katkestatakse telekanalites poolelt sõnalt põhjendusega, et tegemist on mingite väljamõeldistega, millel ei ole tegelikkusega midagi ühist.
On või ei ole, sellele ei saa anda hinnangut meediakanal, ega ka meie poliitikud, vaid ikkagi Ameerika Ühendriikide kohus.
Täna saavad kõik ausad inimesed vaid loota, et USA jääb ka tegelikkuses õigusriigiks. Või suudavad liberaalid võtta sealgi võimust ja trampida jalge alla viimasedki inimväärtused?