Euroopa poliitikud avalikkusele oma lastesõbralikkust demonstreerimas. 2016. aasta 23. aprillil plaksutavad pisikestele Türgi-Süüria piiril paiknevas pagulaslaagris teiste hulgas Saksa kantsler Angela Merkel (keskel) ja Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk (paremalt teine). Foto: Scanpix

Tšehhi peaminister Andrej Babiš on keeldunud nõtkutamast põlvi opositsioonipoliitikute ja Euroopa Parlamendi liikmete ees, kes nõuavad 50 "sõjaorvu" vastuvõtmist Kreekast.

"Alates aastast 2015 oleme me saatnud 2,5 miljonit [Tšehhi] krooni arenguabiks pagulasi abistavatele riikidele, läkitanud arste ja eksperte Süüriasse ning ravinud 2500 patsienti Tšehhi haiglates, kelle hulgas oli ka mitmeid lapsi Süüriast," ütles Babiš.

"Miks peaksime me nad vastu võtma?" küsis valitsusjuht. "Meil on ka Tšehhi Vabariigis orbusid, keda meil tuleb eluks ette valmistada. Ma läksin poliitikasse peamiselt selleks, et Tšehhi kodanike eest hoolt kanda. Miks peaksime me Süüria orbude eest hoolt kandma?"

Ta jätkas: "Ja kui me juba orbudest räägime: miks ei maini keegi sõda Ukrainas? Kas seal orbusid pole?"

Samal ajal paistab Slovakkia peaminister Peter Pellegrini Kreekast Süüria orbude vastu võtmise survele järele andvat, mainides sellist numbrit nagu kümme.

Ta on siiski selgitanud, et kõik on veel lahtine, et küsimust arutatakse välisministeeriumi tasandil ning igal juhul otsustaks Slovakkia ise, keda võtta.

Peaminister kinnitas, et kohustuslikud pagulaskvoodid ei ole Slovakkiale jätkuvalt vastuvõetavad.

Piiskop Athanasius Schneider: immigratsiooni abil tahetakse hävitada kristlik Euroopa