Piiskop Athanasius Schneider. Foto: Voice of the Family

Roomakatoliku kiriku piiskop Athanasius Schneider ütles väljaandele Il Giornale antud usutluses, et "immigratsioon" pole midagi muud kui rahvusvaheliste jõudude orkestreeritud plaan hävitamaks Euroopa kristlikku identiteeti ning et tegemist on kristliku ligimesearmastuse käsu kuritarvitamisega.

"Niinimetatud "immigratsioon" kui nähtus kujutab endast orkestreeritud plaani, mille rahvusvahelised jõud on juba ammu välja töötanud, et muuta radikaalselt Euroopa rahvaste kristlikku identiteeti. Need jõud kasutavad ära Kiriku ja selle struktuuride tohutut moraalset potentsiaali, et saavutada veelgi tõhusamalt oma antikristlikke ja euroopavastaseid eesmärke. Tagatipuks kuritarvitatakse arusaama humanismist ja koguni kristlikku ligimesearmastuse käsku," ütles Athanasius Schneider.

Monsenjöör Athanasius (Anton) Schneider on Astana (Kasahstan) abipiiskop. Ta sündis 1961. aastal Kõrgõstanis sakslastest vanemate perekonda. Tema lapsepõlv möödus aga Valgas ning ta on konfirmeeritud Tartu katoliku kirikus. 1973. aastal lahkus ta koos vanematega Saksamaale.

Paavst Benedictus XVI nimetas ta piiskopiks 2006. aastal. Athanasius Schneider on tuntud kui traditsioonilise katoliikliku õpetuse ja kirikliku praktika eestkõneleja.

Meie Kirik / Objektiiv