Multimiljardär George Soros. Foto: Scanpix

Ungari aukonsul ja George Sorose toel loodud Avatud Eesti Fondi juht Mall Hellam rääkis ETV saates "Ringvaade", et Ungari peaminister Viktor Orbán on lubanud hävitada globalistist multimiljardäri Sorose organisatsioonid Ungaris aasta jooksul.

Teisipäeval võttis Ungari parlament vastu seaduse, mille tulemusel võidakse sulgeda Budapestis tegutsev Georg Sorose asutatud Kesk-Euroopa Ülikool.

"Aga siin on selline asi, et praeguse juhtiva partei Fideszi esimees ja peaminister Viktor Orbán on selle aasta kuulutanud George Sorose vastu võitlemise aastaks ja lubanud, et hävitab tema organisatsioonid selle aasta jooksul," rääkis Mall Hellam.

Avatud Eesti Fondi juhi ja Ungari aukonsuli sõnul kuulutas Orbán 2014. aastal, et liberaalsus pole tema riigimudeli keskmes, vaid rahvuskonservatism on kõige tähtsam.

86-aastane Ungarist pärit multimiljardär George Soros rahastab 70 riigis tegutsevat fondide võrgustikku, et toetada väidetavalt inimõigusi, sõnavabadust ja haridust. Sorose fondid on olulised instrumendid multikultuursuse ja liberaalsete hoiakute levitamisel "avatud ühiskonna" edendamise sildi all.

Eestis on Sorose ideoloogilise agenda esindajaks olnud alates 1990. aastate algusest Avatud Eesti Fond, mis on toetanud aktiivselt nii homoideoloogia juurutamist Eestis kui ka multikultuurse ühiskonnamudeli rakendamist.

Vaata ETV saatelõiku siit.

Venemaa keelustas Sorose fondid kui ohu põhiseaduslikele väärtustele