Martin Helme. Foto: Erik Peinar, riigikogu.

Martin Helme kirjutab sotsiaalmeedias, et pühapäeval, 31. jaanuaril, ei saanud Tre raadio saadet "Räägime asjast", mida nad teevad koos isa Mart Helmega, küberrünnakute tõttu kuulata pool Eestit ja võrdleb saate saatust Ameerika Hääle omaga.

Martin Helme teatas pühapäeva pärastlõunal sotsiaalmeedias, et "täna ei saanud pool Eestit meie saadet kuulata". Interneti kaudu polnud saadet võimalik kuulata Tallinnas ja Tartus ning Tallinnas vaikis Tre raadio lühilainekanal. "Nagu vanal hirmsal vene ajal Ameerika Hääl," võrdles Helme oma saate saatust kuulsa "Vabaduse häälega".  Postitust alustas ta värsket Eesti valitsust osatava küsimusega, millele ka ise vastas: "Eesti on tagasi? Jah, nõukogude Eesti!"

"Esmase info põhjal oli tegemist küberrünnakuga raadiojaama IT süsteemide vastu, mis tegi signaali edastamise mastidele ja võrku võimatuks. Juhtus see loomulikult täpselt EKRE poolt ostetud saate ajal ja huvitav on seegi, et nädala keskel toimus proovirünnak, mis mingit otsest kahju ei tekitanud," jätkab EKRE esimees.

Endine rahandusminister meenutab kui suur kära läks lahti siis, kui Ahto Lobjakat ei lubatud enam saate "Olukorrast riigis" mikrofoni ligi ja kuidas siis kutsuti liitlasi appi, ning ootab samasugust "kisa taevani" seekordse "opositsiooni hääle summutamise ja demokraatia ohustamise pärast muidu toredas Eestis" juhtumi korral.

Tõsisemaks minnes nendib Helme, et asi on naljast kaugel. ""Avatud", "salliva", "euroopameelse" , "liberaalse" valitsuse esimese võimunädala järel toimub suurima opositsioonierakonna populaarseima sideväljundi takistamine." 

Helme viskab kivi ka mitme Eesti riigiasutuste küberturvalisuse aeda: "Näiteks RIA tegeleb "Eesti arvutivõrkudes toimuva monitoorimisega ning küberintsidentide lahendamisega". Ka politseil on eraldi küberkuritegude üksus." 

"Kui kõik see kübervõimekus suudab ründajad tuvastada ja neid karistada, siis on hästi, kuid kui mitte, siis pole kõigil neil "kallitel ja tähtsatel asutustel suurt mõtet," leiab Helme.

EKRE juhi hinnangul on tegemist eksistentsiaalse võitlusega. "Kui me praegu ei suuda nurjata katseid tasalülitada rahvuskonservatiivseid jõude, ei suuda nurjata katseid suruda maha pluralismi ja arvamus- ning südametunnistusvabadust, siis järgmisteks valimisteks pole meil enam midagi valida."

Helme sõnul kuulavad nende raadiosaadet kümned tuhanded inimesed ja rekordid on olnud saja tuhande kuulaja juures.

18. jaanuaril juhtus Objektiivi kuue aastase ajaloo jooksul esimest korda kui portaal internetist ära kukkus ja uudiseid ei olnud võimalik lugeda mitmeid tunde. Zone, mis pakub Objektiivile veebimajutust, esindajate sõnul läks katki oluline seade, mis tagas portaalile ilmavõrgulevi. Kui see tehnikute poolt välja vahetati, siis oli katki ka uus seade, mida Zone'i esindajate kinnitusel pole varem mitte kunagi juhtunud ja katkestus, mis lubati esmalt likvideerida mõne tunniga, venis märksa pikemaks.

Pühapäevast raadiosaadet "Räägime asjast" saab järele kuulata siin.

Eesti on tagasi? Jah, nõukogude Eesti!Igal pühapäeval kuulavad meie raadiosaadet kümned tuhanded inimesed, rekordid on…

Posted by Martin Helme on Sunday, January 31, 2021

Toimetas Karol Kallas