Katalaanide balti-stiilis kett 2013. aasta 11. septembril. Foto: Scanpix

Täna teostas Hispaania politsei reidi mitmesse Kataloonia regionaalvalitsuse osakonda ning võttis vahi alla 12 kõrget ametnikku, kirjutab Efe.com.

Väljaande hinnangul on arreteerimiste kontekstiks Kataloonia eelseisev referendum iseseisvumise küsimuses.

The Telegraphi andmetel oli arreteerituid vähemalt 13 ning nende hulgas ka majandusasjade peasekretär Josep Maria Jove, kelle ametiruumide juurde kogunes aktsiooni vastu meelt avaldama sadu inimesi.

"Kataloonia küsimuses toetab Eesti täielikult Hispaania kuningriigi territoriaalset terviklikkust ja suveräänsust. Hispaania on demokraatlik riik, ELi liikmesriik ning meie lähedane liitlane ELis ja NATOs. Kõik sisemised ja siseriiklikud probleemid ja küsimused tuleks lahendada vastavalt Hispaania seadustele," toob Postimees täna ära Eesti valitsuse meedianõuniku Triin Oppi sõnad.

Varasemalt on Postimees saatnud Kataloonia iseseisvust tervitavaid signaale. Mäletatavasti on katalaane innustanud ja inspireerinud kunagine Balti kett.

Lahing Hispaania valitsuse ja Kataloonia iseseisvuslaste vahel väljus juba mõnda aega tagasi riigi piirest ning on möllanud maailma ülikoolides, parlamentides ja arvamustoimetustes.

Kataloonia valitsus on kinnitanud referendumi päevaks 1. oktoobri.