Ennast vastassoolisteks pidavad mehed ja naised saates Gewoon bloot lahti riietumas Foto: kuvaõmmis YouTube'st

Hiljuti Hollandis eetrisse lastud saates kutsuti stuudiokülalisteks olnud laste ette komplekt geenmutileeritud mehi ja naisi, kes rääkisid laste ees alasti seistes geenmutilatsiooni ja "soovahetuse" vabastavast ning rõõmustavast kogemusest. 

Saade "Lihtsalt alasti" (Gewoon Bloot) presenteeris lastele vanuses 10-12 katmata kehadega transinimesi, julgustades lapsi külalistelt vabalt küsimusi küsima, vahendab LifeSiteNews. Saatejuht Edson de Graca tutvustas saate kontseptsiooni järgnevalt: ""Lihtsalt Alasti" saates riietuvad täiskasvanud lahti, et pakkuda meile kõigile midagi õpetlikku… 10-12 aastastel lastel on võimalus küsida saatekülalistelt küsimusi nende alasti kehade kohta… täna on meie stuudios aga transgenderid". Graca sissejuhatavate remarkide peale liikus kaamera lähivõttesse närviliste ilmetega lastest, kes nihelesid rahutult oma toolidel. 

Seejärel jalutasid laste ette viis täiskasvanut, kellest üks oli noor naine, kelle kehal olid selgesti nähtavad armid rindade eemalduse protseduurist. Külaline seletas lastele, et kuna ta tundis ennast mehena, siis ta otsustas likvideerida oma kehalt naise soolised tunnused. "Kuid transgenderiks saamise nimel ei ole vaja ilmtingimata kirurgilisi protseduure läbida", õpetas saatekülaline nõutu näoga mudilasi. 

Teine külaline selgitas lastele, et "nagu te näete, siis mul on midagi püksis, kuid mul on sellegipoolest endiselt olemas ka vulva, mis on kehaosa, mis mulle ebamugavust põhjustab". Antud juhul oli tegemist peenise proteesiga, mille naine endale paigaldas, et ennast veenvamalt mehena esitleda. 

Kui õppetund läbi sai, küsitleti lapsi, et testida, kuidas kogemus nende suhtumist oli mõjutanud. Üks väike tüdruk arvas , et "alguses, kui kuuled sellest, siis mõtled, et mis asi see küll on, aga hiljem hakkad mõistma, et see kõik on täiesti normaalne". Tüdruku kõrval istunud poisipõnn sekundeeris, väites, et ka tema arvates on nähtu igati normaalne. 

Saatejuht selgitas omalt poolt lastele täpsustuseks, et sugusid ei ole mõistagi üldse mitte kaks, vaid terve rikkalik spekter. 

Seejärel pöördus saatejuht taas täiskasvanutest transsooliste poole ning küsis, kuidas need tundsid ennast pärast mutilatsioonide läbiviimist. Reageerimaks saatejuhi küsimusele pöördus üks ära lõigatud rindadega saatekülaline trullaka väikse tüdruku poole ning küsis, kas too teab, mis tähendab olla eufooriline. Saades punastavalt tüdrukult eitava vastuse selgitas endalt naiselikud kehaosad ära lõiganud külaline, et ta oli operatsioonijärgselt üliõnnelik. "Sa tunned ennast lihtsalt kohutavalt õnnelikuna," selgitas ennast meheks pidav naisterahvas lastele. 

Väike tüdruk oli õppetunni kätte saanud ning täheldas lapseliku süütusega, et ka tema soovib sama õnnetunnet kunagi kogeda… 

Toimetas Adrian Bachmann