Tartu Pride ürituse reklaampilt. Foto: Facebook

Eesti LGBT Ühing, Vikerruum ja Tartu LGBT+ kogukond korraldavad 11. juunil Tartus homomeeleavalduse ja -marsi Tartu Pride. Homomarss algab Vanemuise pargis ja lõppeb Raekoja platsil, kus peetakse ka kõnesid. Meeleavaldust toetavad Nordea ja USA saatkond.

"Tartu Pride on meeleavaldus ja kogukonnaüritus. See on koht, kus teha end kuuldavaks ja tunda solidaarsust," tutvustatakse üritust Facebookis.

"See aasta on ka omamoodi märgiline, sest täpselt 30 aastat tagasi dekriminaliseeris Eesti homoseksuaalsuse. Pride on hea võimalus õppida tundma meie ajalugu, tähistada meie saavutusi ja koos tulevikunägemusi luua," seisab kirjas ürituse tutuvustuses.

Korraldajate sõnul on LGBT+ inimesed Eestis alati olemas olnud ning kuigi viimased 30 aastat on nende ja Eesti elus palju muutnud, on neil ikka veel üks oluline küsimus: kaua võib?

"Kooseluseaduse vastuvõtmisest on möödas kaheksa aastat, aga riigikogu pole ikka veel rakendussätteid vastu võtnud. Kaua võib?

LGBT+ inimesed on terve taasiseseisvunud Eesti aja abieluvõrdsust oodanud. Kaua võib??

Trans-inimestel on omaenda elu üle otsustamiseks ikka veel vaja ministri ja arsti luba. Kaua võib???"

Seetõttu kutsutakse inimesi 11. juunil marssima selle nimel, et LGBT+ inimesed ei peaks enam ootama ega midagi tõestama ning saaksid elada oma parimat elu.

Õhtul korraldatakse ka Tartu Pirde ürituse ametlik lõpupidu Genialistide Klubis.

Toimetas Martin Vaher