Baltic Pride'i etteotsa sätitakse lapsed
Homoparaadi Baltic Pride 2026 peakorraldaja Eesti LGBT ühing ootab 6.
Homoparaadi Baltic Pride 2026 peakorraldaja Eesti LGBT ühing ootab 6.
Tähestikurahva karnevali Baltic Pride 2026 avaüritusel kuulutas Eesti LGBT ühing välja tänavused vikerkaarekangelased.
Eesti LGBT Ühing, Vikerruum ja Tartu LGBT+ kogukond korraldavad 11.
Küüniline on süüdistada neid, kes Riigikontrolli poolt kinnitust leidnud Sotsiaalministeeriumi seaduserikkumise vastu protesteerivad, sellest jultunud ülekohtust rahalist kasu saavate ühingute tasalülitamises, kirjutab Varro Vooglaid vastuseks end feministina määratleva Maari Põimi poolt Postimehe vahendusel SAPTK suunal tehtud kriitikale.
Õhtuleht uuris Riigi Tugiteenuste Keskuse käest, miks kaeti SAPTK poolt tehtud teabenõude vastuses kinni hulk infot, mis puudutas Eesti Inimõiguste Keskuse ning Eesti LGBT ühingu rahastamist hasartmängumaksu rahast.
Andes SAPTK nõudmisel välja Eesti Inimõiguste Keskuse projektitaotluse, mille alusel eraldati nimetatud ühingule ja Eesti LGBT Ühingule kaheks aastaks 400 000 eurot, püüdis Sotsiaalministeerium vastava osa kinni katmise teel varjata, et taotluse esitajad on kinnitanud teadlikkust vajadusest toetuseks saadud raha tagasi maksta, kui ilmnevad asjaolud, mille korral taotlust ei oleks rahuldatud.
Eesti Vabariik rahastab nn võrdsuspoliitikat, mis hõlmab LGBT ideoloogia ulatuslikku juurutamist ühiskonnas, hasartmängumaksust laekuvatest summadest, kuigi riigikontrolli hinnangul see on seadusega vastuolus.
Sotsiaalministeeriumi strateegilise partneri staatuse omandanud Eesti Inimõiguste Keskus jääb ühes oma projektipartneri Eesti LGBT Ühinguga ilma Sotsiaalministeeriumi kaudu antavast hasartmängumaksust laekunud toetusest, vahendab Delfi.
President Kersti Kaljulaid kohtus neljapäeval Kadrioru lossis Eesti LGBT Ühingu esindajate Kristel Rannaääre ja Aili Kalaga, kes andsid talle üle vikerkaarekangelase aumärgi.