Eesti LGBT Ühingu esindajad Aili Kala ja Kristel Rannaääre Kadrioru lossis andmas president Kersti Kaljulaiule üle vikerkaarekangelase aumärki. Foto: Facebook

President Kersti Kaljulaid kohtus neljapäeval Kadrioru lossis Eesti LGBT Ühingu esindajate Kristel Rannaääre ja Aili Kalaga, kes andsid talle üle vikerkaarekangelase aumärgi.

Kaljulaid kirjutas oma Facebooki postituses, et homoaktivistidelt saadud aumärki vastu võttes mõtles ta, et tänapäeval ei ole ühtegi põhjust teistsugust peljata.

"Ometi võitlevad paljud Eesti inimesed iga päev justkui ürgse võõravaenu ja sallimatusega. Ent asjad on muutumas ka siin. Mida rohkem me teame ja end turvalisemalt tunneme, seda loomulikumalt võtame, et oleme erinevad ja igaüks meist on eriline," kirjutab Kaljulaid, andes mõista, et vastuseis homoseksuaalsete suhete ühiskondlikule heakskiitmisele tuleneb vähesest teadlikkusest ja ebakindlusest.

Kohtusin täna LGBT Eesti ühingu tegevjuhi Kristel Rannaääre ja jurist Aili Kalaga. Mulle anti üle ka ühingu…

Posted by Kersti Kaljulaid on Neljapäev, 2. juuli 2020

Varem on ka Kaljulaid ise tunnustanud ulatuslikult riiklikult rahastatud Eesti LGBT Ühingu eestvedajaid, kutsudes nad vabariigi aastapäeva pidulikule vastuvõtule.

Lisaks Kaljulaiule anti vikerkaarekangelase aumärk teiste hulgas ka EELK kirikuõpetaja Annika Laatsile, samuti ulatuslikult riiklikult rahastatud Eesti Inimõiguste Keskusele ja Rakvere homofilmide festivali korraldavale Keio Soomeltile.

Alles hiljuti keeldus Kaljulaid kuulutamast välja Riigikogu poolt vastu võetud välisteenistuse seaduse muutmise seadust, väites et see on vastuolus põhiseadusega, sest ei kohtle diplomaatide abikaasasid ja nende eri- või samasoolisi kooselupartnereid võrdselt.

Toimetas Varro Vooglaid