Hunter Biden virtuaalsel demokraatide rahvuskongressil oma isa kiitmas, 20.08.2020. Foto: Scanpix

Hunter Bideni rüperaalist leitud tekstisõnumist võib välja lugeda, et ta pidi poole oma sissetulekutest andma isale.

Kolmapäeval jõudis Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpi advokaadi Rudi Giuliani kaudu avalikkuse ette Barack Obama asepresidendi Joe Bideni poja Hunter Bideni arvutiparandusse unustatud rüperaali andmesisu. Samal päeval avalikustas Giuliani Hunteri e-kirja oma tütrele Naomi Bidenile, millest selgub, et Joe Bideni poeg peab poole oma sissetulekust andma "taadule" (pop), ehk siis Joe Bidenile.

Ajal kui Joe Biden oli senaator ja Obama asepresident, said mitmed Bidenite klanni liikmed omale välisriikides väga hea sissetulekuga töökohad või lepingud. Plahvatuslikult kasvanud sissetulekute "õnn" tabas Joe Bideni ametiaegadel tema venda James Bidenit, vennanaist Sara Bidenit ning tema poega Hunter Bidenit

"Eelolevatel päevadel te näete tekstisõnumeid, e-kirju ja fotosid, mis näitavad Bidenite kuritegeliku perekonna toime pandud kuritegusid Hiinas, Venemaal ja mitmes teises riigis," rääkis Giuliani oma videotaskuhäälingu saates Common Sense (talupojatarkus). Ta osutas, et kogu sama skandaalne sisu on suure tõenäosusega ka Ameerika Ühendriikide vaenlaste käsutuses, mis teeb Joe Bideni presidendiks valimisest riigi jaoks tohutu rahvusliku julgeolekuriski.

Giuliani sõnul on Joe Biden korduvalt valetanud kui on väitnud, et ta ei tea oma poja äritegevusest mitte midagi. Tema hinnangul mätsis Joe Biden Hunteri kuritegevust kinni, sest osa Hunteri kuritegelikul teel teenitud rahast läks tema isale.

Giuliani näitas saates slaidi Hunter Bideni tekstisõnumist oma tütrele Naomile, mis Giuliani kinnitusel näitab, kuidas "Bidenite kuritegelikus perekonnas aastate jooksul raha liikus".

"Ma armastan teid kõiki, kuid keegi ei austa mind, ja nii on hästi, ma arvan – sulle paistab see sobivat. Ma loodan, et te saate teha seda mida mina ja maksta oma pere jaoks kõige eest 30 aastat. See on tõeliselt raske. Aga ära muretse, erinevalt taadust ei sunni ma sind andma mulle poolt oma palgast," seisab 2019. aasta 3. jaanuaril saadetud tekstisõnumis.

Giuliani sõnul maksis noorem Biden perekonnas kõige eest, sest tema sai raha ja nad varjasid seda Joe kasuks nii, et ta ei pidanud neist sissetulekutest aru andma. Näitena tõi endine New Yorki linnapea välja, et Joe Biden maksis kinni oma poolõe ülikoolihariduse.

Giuliani selgitas samuti, et Bidenite kirjavahetuses tähistab "taadu" (pop) Joe Bidenit.

Ta nentis nördimusega, et suure tõenäosusega on valitsuse kõige kõrgemal tasandil pandud toime suurel hulgal föderaaltasandi kuritegusid, kuid uurimise asemel, on neid kaks ja pool aastat varjatud.

"Joe Biden on närukael ja on seda olnud aastaid. Miks te olete selle peale nüüd üllatunud," küsis Giuliani? "Ta alustas plagiaadiga juurakoolis, plagieeris läbi kogu oma haridustee ja plagieeris teisi, kui kandideeris esimest korda [USA] Senatisse. Kas on võimalik, et ta on põhimõtteliselt valelik inimene? Jah, tuleb välja, et seda ta on," lõpetas Giuliani oma saate.

Ajakirjanik John Cardillo küsib Twitteris: "@JoeBiden võttis omale väidetavalt poole sellest, mida Hunter Biden teenis tänu tema ametile Ameerika Ühendriikide asepresidendina. See võib olla üks ajaloo suurimaid altkäemaksuskandaale. Rääkimata maksudest kõrvale hoidumisest, valitsuse hankeregulatsioonide rikkumisest (FARS), Patriot Actist (terrorismi vastase võitluse seadus) ja suurest hulgast teistest föderaaltasandi kuritegudest. Kus on Justiitsministeerium?"

Toimetas Karol Kallas