Barack Obama riputab Joe Bidenile kaela Presidendi Vabaduse medali 12.01.2017. Foto: Scanpix

Joe Bideni poja Hunteri sülearvuti "põrgulikult kõvakettalt" on välja kaevatud tema kiri isale, milles kujutatakse Bidenite peret maffiaklanni laadsena, mis teenib ainult Joe huvisid.

Hunter Biden kirjutas kõnealuse kirja isale mõni päev enne Donald J Trumpi Ameerika Ühendriikide presidendiks vannutamist. See valmis päeval kui Joe Biden sai Barack Obamalt Presidendi Vabaduse medali (Presidential Medal of Freedom) ja kirjas kurdetakse, et klannipea ei väärtusta piisavalt oma pere panust tema elutöhhe, vahendab The National Pulse.

Hunteri kiri saadi kätte "põrguliku kõvaketta" (hard drive from hell) märkmete rakendusest ja sellest kirjeldatakse Bidenite perekonna omavaheliste suhete dünaamikat laadis, kus kõik teenivad ainult Joe Bideni karjääri huve ja eesotsas tema venna James "Jimmy" Bideniga toovad oma elu talle ohvriks. 

"Isa, sa pead kuulama," alustab Hunter oma kirja ja jätkab kurtmisega, et Joe Bideni perekond "on teeninud ainult Joe huvisid" ning tema käitumine "alandab neid avalikult ja isiklikult".

Alljärgnevalt on tõlgitud Hunteri kirja tekst. Kiri on ilmselt kirjutatud emotsioonipurske ajel – või narkojoobes – ja see ongi algselt üpris segane.

Isa, sa pead mind kuulama – siis sa võid teha, mida tahad. Ma teen seda viimast korda ja sa võid seda eirata, kuid ma vähemalt loodan, et sa tunnistad, et kolm inimest maailmas on pühendanud oma elu sinu teenimisele ja nad armastavad sind rohkem kui kõik järgmised kolmkümmend kokku. Need kõik on äkki omadel põhjustel otsustanud, et sa oled lõpuks piirist üle astunud – et me ei lase ennast avalikult ja eraviisiliselt alandada, samal ajal kui need, kes meid eraviisiliselt ning avalikult alandavad [sic] on maailma silmis kui sinu elu armastused, sinu elu …

Isa, armastus on tegu, mitte emotsioon. Mõtle selle peale, kuidas sinu vend ja õde väljendavad oma armastust sinu suhtes. Nad teevad kõike, mida sa käsed neil teha ja nad on seda teinud kogu oma elu. Sa käitud, nagu mul ei oleks mingit õigust öelda, mida sa oma oma sugulastele tegemata oled jätnud. Hea küll, selline arvamus on absurdne. Onu Jimmy on minu parim sõber ja tädi Val [Joe õde Valerie Biden Owens] on mulle ema eest – ja sa paned mind tundma, nagu see oleks [sic] reetmine. Viimase kolmekümne aasta jooksul kui sa oled öelnud "tema [mõeldud on ilmselt Joe tänast naist Jilli] päästis MEIE elud" kui tädi Val on seisnud su kõrval ja ma ei ole talle mitte kunagi öelnud, et ma olen neil hetkedel tundnud, et ma pean haarama mikrofoni, ja ütlema, et võib-olla on ta [Jill] päästnud tema [Joe] elu, kuid Beau [Hunteri elust lahkunud vend] ja mina olime üpris õnnelikud oma ema [Hunteri ja Beau ema Neilia Hunter Biden, hukkus 1972. aasta lõpus autoõnnetuses] ja tädi Valiga. Ema kaotamine on midagi sarnast kui sündida ilma jalgadeta. Sa tead, et midagi väga-väga tähtsat on puudu, kuid sa ei saa aru, miks see tundub nii uskumatult puudu olevana, kui sa ei suuda meenutada selle kohalolu. 

Ja siis sa õpid kõndima ja saad omale bioonilised jalad ning tiivakomplekti. Isa, ema ja tädi Val päästsid MINU elu, nad päästsid Beau elu; isa, sa päästsid meie elud – ma saan aru, et vale teenib sinu eesmärke, kuid sundida kahte poissi, kellel on olnud kolm kõige suurepärasemat ema, keda jumal suudab välja mõelda, kes on neilt ära võetud ja nad on pidanud sellega nõus olema, või muidu nad oleksid sind reetnud, see kõik on üpris kohutav – sest see ei ole valik, mille üle me kunagi oleksime hetkegi järele mõelnud. Isa, see on armastuse tegu ja kõige suurem armastuse tegu on see, et sinu õde pole mitte kunagi kõige vähemalgi viisil lubanud meil uskuda, et see peab olema piin kui kirja pannakse kõige suurem armastuslugu, mida kunagi on räägitud. 

Sa oled minu jaoks palju teinud ja mina olen sinu liini [elutöö?] tegelik kehastaja – kui sa peaksid küsima, kas on juba liiga hilja. Onu Jimmy on ainus inimene, keda ma eales olen tundnud ja on seda kümme korda, kes pole kunagi midagi esimesena küsinud. Ma olen näinud, kuidas ta talub löök-löögi järel näkku ja seda igalt uppuvalt pereliikmelt, keda ta on kunagi päästnud, seda ajal kui pilkajate jõuk koguneb tema ümber ja ütlevad, et vau, kui julge ja isetu on see temast, samal ajal kui tema ütleb, et mida te mõtlete, see on minu vend, mitte mina. Kui talt küsitakse, et kes su nina katki ja silma siniseks lõi, siis kogu pere ütleb, et teate küll, Jim on hooletu, ta on äkilise loomuga ja ta hüppab enne kui vaatab – ta on armastusväärne tuulispask. Kuidas sa lubad sellistel asjadel toimuda? Sest selles loos on üks kangelane, kellele kuulub aumedal, kes on viskunud granaadile ja see on minu onu ja see on nagu igavene küünlapäev, hoolimata sellest kui palju ta üritab iga kord loo ümber kirjutada, iga kord ta klopsib ennast taas kokku ja lõpp on alati sama – jõuluõhtul on elutoas granaat ja kogu pere koguneb selle ümber ja poseerib ning uhkustab, või peidab ennast diivani alla, või lükkab kedagi enda ette ja siis seal on ratastoolis onu Jim, kellel on puudu mõlemad jalad, kellel on üks silm ja ma olen näinud teda seda tegemas sadu kordi enne kui ta ütleb "hea küll – kutid, aidake mind vähemalt siit ratastoolist välja ja seekord ma palun, et ärge sundige mind iseennast haiglasse sõidutama. Seekord tellige mulle takso ja ma maksan teile raha tagasi."   

Seega isa, oma karjääri kõige rohkem rahuldust pakkuval päeval sa [kukud läbi] isegi ei ütle, et sa soovid avalikult kogu oma hingest ning südamest tänada seda perekonda, neid … 

Kirja mustand siinkohal lõpeb, ja on selge, et Bidenite perekond on üpris katki ja seal valitseb meelehärm – mida väljendab vähemalt Hunter – selle pärast, milliseid teeneid on Joele tema poliitilise karjääri jooksul osutatud. 

Hunteri Hiina ettevõtetega toime pandud äritegevust puudutavatest uudistest on teada, et Joe Biden nõudis omale "10 [protsenti] suure nina tasu". 

Toimetas Karol Kallas