Iisraeli armee homoseksuaalist sõdur Yoav Atzmoni lehvitamas seksuaalvähemuste "uhkuselippu" segipommitatud Gaza linna taustal. Foto: X/Twitter

Iisraeli riigi ametlikul sotsiaalmeediakontol X (endine Twitter) jagati postitust sellest, kuidas Iisraeli armee homoseksuaalist sõdur Yoav Atzmoni lehvitab segipommitatud Gaza linna taustal seksuaalvähemuste vikerkaarevärvilist "uhkuselippu" tekstiga "armastuse nimel". Väidetavalt soovis ta sellega saata lootuse sõnumit Gaza LGBT+ kogukonnale ning kutsuda üles "rahule ja vabadusele".

"Gazas heisati esimene uhkuselipp. Yoav Atzmoni, kes on LGBTQ+ kogukonna liige, soovis saata lootuse sõnumit Gaza inimestele, kes elavad Hamasi brutaalsuse all. Tema kavatsus oli heisata esimene uhkuselipp Gazas üleskutsena rahule ja vabadusele," seisis Iisraeli ametliku sotsiaalmeediakonto postituses.  

Foto autor Lee Kern, kes on ametilt stsenarist ja koomik, kirjutas samal platvormil: "VABASTAMINE! ESIMENE GAZAS HEISATUD UHKUSELIPP!"

"Hamasi all tähendab homoseksuaaliks olemine surma. Iisraellane Yoav Atzmoni soovis saata lootuse sõnumit. Gaza peidetud LGBT+ kogukonnale: PÜSIGE LOOTUSRIKKAD tuleviku suhtes, kus te saate elada ja armastada vabana Hamasist!" lisas ta.

Yoav Atzmoni ise selgitab, et palus oma partneril enne Gazasse sisenemist tuua kaks "uhkuselippu".

Esimene nendest oli siis Iisraeli lipp, millele olid lisatud vikerkaarevärvid. Sellega soovis ta saata sõnumi Iisraelile, et riigis tuleb nõuda homoõiguste kehtestamist.

Teise sõnumina soovis ta aga maailmale teada anda, et Iisraeli armee on ainus armee Lähis-Idas, mis kaitseb demokraatlikke väärtusi ning ainus armee, mis lubab homoseksuaalidel olla need, kes nad on. "Seetõttu usun ma täielikult, et meie üritus on õiglane," lisas ta.

Teine lipp on aga lihtsalt uhkuselipp, mis väljendab ülemaailmset solidaarsust. "Minu kavatsus oli heisata esimene uhkuselipp Gazas üleskutsena rahule ning vabaduse sõnumina," selgitas Iisraeli sõdur.

Postituse all olevates kommentaarides väljendatakse aga selle aktsiooni suhtes kriitikat.

"Judaismis on samasooliste abielu keelatud, kuid te müüsite selle [põhimõtte] maha kõigest mõningate PR-punktide eest Twitteris. Toora kohaselt, Kolmas Moosese raamat 18:22 ja 20:13, on homoseksuaalsed teod keelatud," kirjutab kasutaja MadridPanther.

"Vaadake naabrust pildi taustal. Nad hävitasid kõike, tapsid süütuid, kuid ta heiskas vikerkaarelipu. Inimlikkus," kommenteeris üks teine kasutaja.

"Nii palju hävingut "armastuse nimel". Hästi tehtud," kommenteeris kasutaja adil007.

"Surnud laste kehade kohal? Jälk!" lisas kasutaja Ehab.

"Vaadake! Me kerime lahti LGBT lipu sadade tapetud laste ja tuhandete tapetud inimeste ning kümnete tuhandete hävitatud majade ees. Me vajame meeleheitlikult vasakpoolsete toetust!" kirjutas kasutaja digermesele.

Gaza tervishoiuministeeriumi andmetel on alates sõja puhkemisest hukkunud üle 11 000 palestiinlase, kellest kaks kolmandikku on naised ja lapsed.

Toimetas Martin Vaher