Keskel istub Tel Avivi Ülikooli Mikrobioloogia ja immunoloogia teaduskonna juht Ehud Qimron. Foto: haaretz.co.il

Iisraeli Tel Avivi Ülikooli Mikrobioloogia ja immunoloogia teaduskonna juht, üks riigi juhtivaid immunolooge Ehud Qimron kirjutas terviseministeeriumile jõulise kirja, milles nimetab Iisraeli valitsuse viimase kahe aasta "koroonakriisi" lahendusi inimeste elusid hävitavateks kontseptsioonideks. Qimroni kirja vahendab Ameerika Ühendriikide mõttekoda Brownstone Institute.

Lõppeks saab tõde alati avalikuks ja tõde valitsuse koroonaviiruse tegevuskava kohta on selginemas. Kui hävitavad kontseptsioonid üksteise järel põrmu langevad, siis ei jää muud üle kui öelda pandeemia haldamist juhtinud ekspertidele: mida me teile rääkisime.

Möödunud on kaks aastat ja te saate lõpuks aru, et hingamisteede haigusi ei saa võita ning iga selline üritus on määratud läbikukkumisele. Te ei tunnista seda, sest te pole viimase kahe aasta jooksul tunnistanud pea mitte ühtegi enda tehtud viga. Tagasi vaadates on selge, et te olete pea kõigis oma tegevustes haletsusväärselt läbi kukkunud ja isegi meedial on väga keeruline teie häbi varjata. 

Vaatamata aastate pikkustele vaatlustele ja teaduslikule teadmisele te keeldusite tunnistamast, et nakatumine saabub lainetena, mis hääbuvad iseenesest. Te rõhutasite, et iga laine kadus ainult tänu teie tegevusele. Propagandavaledega te rääkisite avalikkusele, et "saite nuhtlusest jagu". Ja nii jälle, jälle ja ikka jälle.

Te ei tunnistanud, et massilisest testimisest pole kasu ja seda isegi siis kui teie enda hädaolukorra tegevuskavad selgelt seda väidavad (Tervisesüsteemi ettevalmistuskava pandeemia mõõtu gripi puhkemise puhuks, 2007, lk 26; "Pandemic Influenza Health System Preparedness Plan, 2007", p. 26)  

Te keeldusite tunnistamast, et haiguse läbi põdemine annab suurema kaitse kui vaktsiin. Seda vaatamata varasematele teadmistele ning vaatlustele, mis näitavad, et haigust mitte põdenud vaktsineeritud inimesed saavad nakkuse külge suurema tõenäosusega kui terveks saanud inimesed. Te keeldusite vaatamata vaatlusandmetele tunnistamast, et vaktsineeritud inimesed kannavad haigust edasi. Sedasi tehes te lootsite saavutada karjaimmuunsuse vaktsineerimisega – milles te samuti põrusite. 

Te eirasite sihilikult tõsiasja, et haigus on kümneid kordi ohtlikum riskigruppidele ja vanematele inimestele, et nooremad inimesed ei kuulu riskigruppidesse ning tegite nii vaatamata juba 2020. aastast Hiinast pärit teadmistele.

Te keeldusite kasutusele võtmast nii "Barringoni deklaratsiooni", millele on alla kirjutanud rohkem kui 60 000 teadlast ja meditsiinieksperti kui muid tervest mõistusest lähtuvaid programme. Te hakkasite hoopis neid teadlaseid ja eksperte naeruvääristama, laimama, nende sõnumit moonutama ning neid häbistama. Selle asemel, et kaasata pandeemia haldamisse õigeid inimesi ja kasutada õigeid programme, te panite ametisse eksperdid, kellel pole vastavat haridust (valitsuse nõuandjad said füüsikutest, loomaarstidest, julgeolekutöötajatest, meediainimestest ja nii edasi). 

Te pole võtnud kasutusele tõhusat vaktsiinide kõrvalnähtudest teatamise süsteemi ja te olete oma Facebooki lehelt kustutanud isegi vastavateemalised postitused. Arstid hoiduvad tagakiusamise hirmus, nagu te olete teinud mõne nende kolleegiga, kõrvalnähtude seostamisest vaktsiinidega. 

Te eirasite suurel hulgal laekunud teateid menstruaaltsüklite aegade ja menstruatsiooni intensiivsuse muutuste kohta. Te varjasite andmeid, mis aitaksid läbi viia objektiivseid ja korrektseid uuringuid (näiteks te eemaldasite andmed Ben Gurioni lennujaama reisijate kohta). Selle asemel te avaldasite koos Pfizeri kõrgemate juhtidega tõele mitte vastavaid artikleid vaktsiinide tõhususe ja turvalisuse kohta.

Pöördumatu kahju usaldusele

Oma kõrkuse kõrgustest te eirasite tõsiasja, et lõppeks saab tõde alati avalikuks. Ja see on juba ilmnemas. Tõde on selles, et avalikkuse usaldus teie vastu on enneolematult madal ja te olete kaotanud enda kui tõe allika staatuse. Tõde on selles, et te olete kasutult kulutanud miljardeid seekleid [1 seekel = 0,28 eurot] teisitimõtlejate alandamisele, mittetõhusatele testidele, hävitavatele sulgemistele ja viimase kahe aasta jooksul toimunud inimeste elurütmi segi paiskamisele.

Te olete hävitanud meie laste hariduse ja nende tuleviku. Te panite lapsed tundma ennast süüdi, tundma hirmu, suitsetama, jooma, muutuma sõltlasteks, kukkuma koolist välja, üksteisega tülitsema – mida võivad tunnistada koolijuhid üle riigi. Te olete kahjustanud inimeste elatise teenimise võimalusi, majandust, inimõiguseid, vaimset ja füüsilist tervist.

Te laimasite kolleege, kes teile ei alistunud, te pöörasite inimesed üksteise vastu, lõhestasite ühiskonna ja võtsite kõigilt võimaluse normaalselt asju arutada. Ilma igasuguse teadusliku aluseta tegite te inimestest, kes keeldusid ennast vaktsineerimast, rahvavaenlased ja haiguse levitajad. Te edendate seninägematul viisil hullumeelset diskrimineerimise poliitikat. Te piirate inimeste, sealhulgas laste, õiguseid ja võimalusi nende meditsiiniliste valikute pärast. Sellistel piirangutel pole mitte mingisugust epidemioloogilist õigustust.

Kui te võrdlete oma hävitavaid poliitikaid mõne terve mõistusega riigi omaga, siis võite te selgelt näha, et teie põhjustatud hävitustöö on viiruse poolt haavatavate inimeste kõrvale ohvreid ainult lisanud. Teie poolt hävitatud majandus, inimeste töötus, laste hävitatud haridus – need on ainult teie tegevuse tõttu tekkinud liigsed ohvrid.  

Täna pole mitte mingisugust meditsiinilist hädaolukorda, kuid te olete kultiveerinud sellist seisundit tänaseks kaks aastat. Te teete seda sellepärast, et te ihaldate võimu, kasutada suuri eelarveid ja võimalust inimesi kontrollida. Ainukene hädaolukord on teie tehtav poliitika ja propagandale ning psühholoogilisele mõjutamisele kulutatud suured summad, mida te võiksite hoopis kulutada tervishoiusüsteemi tugevdamisele.

Eriolukord peab lõppema!

Professor Udi Qimron, Meditsiiniteaduskond,
Tel Avivi Ülikool

Tõlkis Karol Kallas