Pilt: Joe Bideni korruptsioonilehekülje ekraanitõmmis

Ameerika Ühendriikide kongressi järelvalve-, õigus- ja eelarvekomisjonid avasid 29. novembril ühise ilmavõrgulehe, kuhu on koondatud kogu Joe Bideni korruptsiooni uurimist ning võimalikku tagandamist puudutav teave. 

Ilmavõrgukeskkonnas GOP.gov/Bidenimpeachmentinquiry näeb, mida kongressi vabariiklastest saadikud on tuvastanud Bideni perekonna välismaal toime pandud küsitavate äritehingute kohta, vahendab Fox News

Leheküljel lubatakse, et seda täiendatakse jooksvalt uute andmetega. Näiteks tuvastas järelvalvekomisjon hiljuti, et Joe Biden sai 2017. aastal Hiina Rahvavabariigist 40 000 teadmata päritolu raha. 

Leheküljel esitatakse Bidenite perekonna võõrriikide valitsuste huvides mõjuvõimuga kaubitsemise ja Hunter Bideni korruptsiooni uurimise ajajooned

Kaks USA maksuameti (IRS) vilepuhujat tunnistasid mais ja juunis, et justiitsministeerium rakendab Hunter Bideni puhul erikohtlemist. Eelarvekomisjon avaldas septembris hulga dokumente, mis nende süüdistusi kinnitavad.

Kongressi saadikute sõnul on Bidenite perekond ja nende äripartnerid välisallikatest saanud aastatel 2014. kuni 2019. vähemalt 24 miljonit dollarit. 

Kuigi Joe Biden on ise korduvalt väitnud, et ta ei tea oma poja Hunter Bideni äritegevusest midagi, kinnitas viimase äripartener Devon Archer juulis kongressi ees tunnistusi andes, et Joe Biden rääkis Hunter Bideni äripartneritega vähemalt 20 korral.

Archer andis muuhulgas ülevaate, kuidas Bidenite perekonna "kaubamärk" aitas Ukraina energiaettevõttel Burisma pääseda korruptsiooni uurimisest. Hunter Biden kuulus Burisma nõukokku, mille eest talle maksti kuus 80 000 dollarit.

Toimetas Karol Kallas