India naine (peegelpildis) Kolkata kullafestivalil kaelakee ostu kaalumas. Foto: Rupak De Chowdhuri, Reuters/Scanpix

Olles kuulutanud kehtetuks lõviosa käibel olevatest rahatähtedest riigis, on India valitsus nüüd võtnud sihikule inimeste kulla.

Seejuures ei tarita kodudest minema mitte üksnes kullakange, vaid isegi ehteid, vahendab Zero Hedge.

Algselt tõi peaminister Narendra Modi raha käibelt kõrvaldamise põhjuseks soovi võidelda “musta rahaga”, kuid tänaseks toonitab ta juba sularahata ühiskonna loomise eesmärki.

Rahvale on aga vastuvõetavam musta raha narratiiv ning otsekui selle toetuseks on hakatud saatma maksuametnikke inimestelt ka muud väidetavalt kahtlasel viisil omandatud vara ära korjama – nagu näiteks kulda.

Kuna inimesed on arusaadavalt ärevil, on rahandusminister rutanud rõhutama, et kui leitakse “500 grammi kulda abielunaise kohta, 250 grammi kulda vallalise naise kohta ja 100 grammi meesterahva kohta,” ei juhtu midagi.

Samuti ei sea valitsus piiranguid ehete kogusele, “kui see on omandatud päranduse teel.”

Ja veel: “Läbiotsimist toimetav ametnik tohib otsustada mitte konfiskeerida veelgi suuremat hulka kuldehteid lähtuvalt perekonna kommetest ja traditsioonidest.”

Ühesõnaga: maksuametnikele on langenud sülle lotovõit – nad võivad kohapeal otsustada, kui palju perelt kulda ära võtta.

Siinjuures on hea teada, et Indias on eraisikute käes kulda üüratus koguses ehk 20 000 tonni. Suur osa sellest on päritud.

Tõenäoliselt on tegemist olukorraga, kus rikkamad inimesed ostavad end kiusamisest priiks, vaesemad aga kannatavad.

Väidetavalt teadsid poliitiliste sidemetega kodanikud ja nende sõbrad sularaha keelust ette ning said selleks valmistuda.

Ülejäänud on plindris.

Sõjast kulla pärast lugege lisaks siit ja siit. Vaadake ka alljärgnevat videot: