Foto: Scanpix

Eile õhtul avaldas muusik Jaanus Nõgisto oma Facebooki seinal arvamust migratsiooniteemadel. Postituse kommentaarides võtab häälekalt sõna ka Indrek Tarand, kes saadab kaaskodanikke otsesõnu p****e ja lubab "lollidele molli anda".

„Mu esivanemad olid migrandid kusagilt lõunamaalt enne kui nad 18 sajandil Hiiumaale jõudsid. Ca 80 000 eestlast migreerus 1944 aastal Rootsi kaudu üle maailma laiali ja umbes samadel pōhjustel, miks praegu inimesed ja rahvad liikumas on. Minu mõistus ja süda ei tiksu kaasa hirmutamise-ja vihakampaaniaga, mida pimedusejüngrid parasjagu külvavad," kirjutas Nõgisto (siin ja edaspidi kirjapilt muutmata).

Märksa pilkupüüdvamaks osutus postituse all lahti rullunud kommentaarium, kus teiste seas võttis sõna Sotsiaaldemokraatide ridades riigikogu valimistele hääli püüdma minev Indrek Tarand. Põhimõttelageduse poolest hiilgavmaid kohalikke poliitavantüriste (meenutagem, et enne Sotse soovis Tarand EKRE nimekirja saada) suutis sel korral tähelepanu tõmmata avalikus ruumis kasutatava keelepruugiga.

Järgnev on katked Jaanus Nõgisto Facebooki seinalt:

Olavi Andla: Indrek Tarand, millal teie esimese põgeniku oma koju võtate nagu TV3-s lubasite?

Olavi Andla: Indrek Tarand ärge nüüd ära kaduge. Rääkige rahvaga. Me ei ole ju pahad. Jagage kogemust.

Indrek Tarand: Olavi Andla, mine p****e (toimetaja tsensuur), idioot:) Ammu tehtud. Kuidas sinu bolshevistlikrassistlik-silmade alt mööda libisrs?

Olavi Andla: Indrek Tarand vau. Selline tase on meie poliitikutel. Ma kindlasti tahaks sinuga kohtuda. Mitte ükski inimene siin Facebookis pole nii madalale langenud. See on ikka tase. Usu mind jagan seda laiale ilmale. Uskumatu tase.

Kai Brauer: "Õigetele" see on lubatud. nende puhul see ei ole ei halvustamine ega vihakõne.

Indrek Tarand: Kai Brauer mis teha Kai! Minu puhul ongi nii, et kõik saavad aru, millest ma kõnelen. Ja ma ei vihasta peaaegu kunagi:) Aga lollid võivad muidugi ka molli saada. Juhul kui ma vihadtsn:)

 

Kasutaja Markus Järvi foto.

Kasutaja Markus Järvi foto.