Aasta esimestel päevadel lõppes vastavalt kaitseväe juhataja Martin Heremi käskkirjale 15 aastat tegevväelasena Eesti Vabariiki teeninud, mitmetel välismissioonidel käinud ja Afganistani missioonil viibides ka raskelt vigastada saanud Martin Piisangu teenistussuhe.

Möödunud nädala reedel Objektiivile antud intervjuus räägib Piisang nii oma teenistusest, raskest vigastusest kui ka kaitseväe ridadest välja heitmise asjaoludest.

Ühtlasi on Piisang üks neist kaitseväelastest, keda SAPTK õiguskeskus on juriidiliselt nõustanud ja esindanud, aidates ka teenistusest vabastamise kohtus vaidlustada. Paraku ei ole kohtusse pöördumine andnud soovitud tulemust.

Intervjuus kinnitab kogenud sõdur muu hulgas seda, et kaitseväes reaalselt ei austata vaktsineerimisvabaduse põhimõtet ning et paljud tegevteenistujad lasid endale koroonavaktsiinid süstida vastu tahtmist – pelgalt selle pärast, et mitte kaotada oma elukutset, karjääri, töökohta ja sissetulekut.

Piisangu sõnul keeldus ta koroonavaktsiini süstimisest osaliselt seetõttu, et varem on vaktsiini manustamisega kaasnenud talle raskete kõhuvaeguste näol tõsised kõrvalnähud.

Tähelepanu väärib ka tema osutus tõsiasjale, et Afganistanist saadud ränga põlvevigastuse tõttu ei saa ta enam tegeleda pea ühegi spordialaga peale ujumise, ent nüüd on võetud ka see võimalus, kuna koroonapassita isikuna pole tal valitsuse piirangute tõttu olnud sügise algusest enam võimalik ujulasse pääseda.

Seejuures on Piisang näidanud sõjalistel operatsioonidel viga saanud sõduritele mõeldud Invictus mängudel ujujana kõrget taset, tuues sealt Eestile mitmeid medaleid.

Millest täpsemalt juttu tuli, seda kuulake intervjuust lähemalt.