2017. augustis paljastas Katrin Lust oma saates “Kuuuurija” mitmed poistepilastajate võrgustiku liikmed, ent aasta jooksul pole teadaolevalt neist ühtegi kohtu ette saadetud. Nüüd plaanib aga prokuratuur saata kohtu ette hoopis Lusti enda. Intervjuus Objektiivile selgitab Lust selle absurdse olukorra tagamaid.

Augustikuu viimasel päeval sai avalikkus kuulda, et prokuratuur plaanib esitada kriminaalsüüdistuse teleajakirjanik Katrin Lustile, kellele heidetakse ette ebaseaduslikku eluruumidesse tungimist.

Prokuratuur kahtlustavat Lusti kuritegelikus käitumises seoses kahe tema juhitava “Kuuuurija” saate salvestusega eelmise aasta augustis ja oktoobris, millest esimeses paljastati väidetavate homoseksuaalidest poistepilastajate võrgustik ja teises väidetav tõukassivabrik.

Tähelepanuväärselt pole politsei Lusti sõnul ligi aasta jooksul tundnud mitte mingisugust huvi tema käsutuses olevate tõendite kohta, mis toetavad kahtlustust, et “Kuuuurija” saates paljastatud isikud on tõepoolest häbitud poistepilastajad. Vastupidi, politsei olevat öelnud Lustile otse, et temaga ei soovita koostööd teha.

Samuti meenutab Lust, et politsei keeldus kuulamast tema tungivat nõudmist võtta Nõmme põhikoolis õpetajana tegutsenud Urmas Kausi korterist kaasa tema arvutid ja andmekandjad, olgugi et vahetult enne politsei saabumist nägid kohalviibinud neist samadest arvutitest pedofiilseid pornograafilisi materjale.

Ülaltoodud videointervjuus räägib Lust lähemalt selle loo mitte ainult häirivatest, vaid ka tõsiselt ärritavatest asjaoludest, toonitades muu hulgas seda, et süüdistus, nagu oleks ta Kausi korterisse ebaseaduslikult sisse tunginud, on lihtsalt absurdne.