Väidetavalt hääletas IRL-i esindajana Riigikogu õiguskomisjoni kuuluv Raivo Aeg eilsel istungil kooseluseaduse tühistamise ettepaneku vastu. Foto: Sander Ilvest, Postimees/Scanpix

Eile arutas riigikogu õiguskomisjon taas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) poolt algatatud eelnõud kooseluseaduse tühistamiseks. 6 poolt- ja 4 vastuhäälega otsustati EKRE ettepanekut mitte toetada.

Riigikogu EKRE fraktsiooni esimehe Martin Helme sõnul näitab selline asjade käik, et suurem osa riigikogust jätkab rahva arvamusele vilistamist.

“Avaliku arvamuse uuringud näitavad, et Eestis ei ole kunagi olnud demokraatlikku tellimust kooseluseaduse vastuvõtmiseks. Peale selle on kooseluseaduse näol tegu halva õigusloome praktikaga, mis võib tuua mitmeid kohtulahendeid ja kulusid maksumaksjale,” ütles Helme.

“On kahetsusväärne, et kooseluseaduse pooldajate leeriga on liitunud IRL-i ja Vabaerakonna esindajad õiguskomisjonis. Sellega on nad taganenud nii konservatiivsetest väärtustest kui ka oma valimislubadustest ja programmist.”

Martin Helme sõnul hääletas õiguskomisjoni istungil kooseluseaduse tühistamise ettepaneku vastu ka IRL-i esindaja Raivo Aeg, samal ajal kui Vabaerakonna esindaja Külliki Kübarsepp hoidis komisjoni istunist kõrvale, et mitte hääletada.

Helme kinnitab, et Konservatiivne Rahvaerakond kavatseb võitlust kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise eest jätkata. “Me ei lase sellel teemal laualt maha minna enne, kuni meil õnnestub seadus koos kõigi sellele järgnenud nurisünnitistega tühistada,” märkis ta.

Kooseluseaduse tühistamise seaduse eelnõu tuleb Riigikogu suures saalis esimesele lugemisele 3. mail. “Eelmisel korral, kui sama asja hääletati, aitasid Vabaerakonna saadikud eelnõu läbi kukutada,” tuletas Helme toimunut meelde ning lisas, et nüüd on end poliitilise kultuuri eestseisjana esitleval Vabaerakonnal võimalik teha vigade parandus.

Allikas: Uued Uudised