Camille Paglia. Foto: Wikimedia Commons

Internetisügavustest on pinnale ujunud aastast 2015 pärinev professor Camille Paglia video, milles too annab hävitava hinnangu laste ja noorte "ravile" hormoonidega soo muutmise eesmärgil ning nimetab seda laste kuritarvitamiseks.

"Ma arvan, et transsoolisuse propagandistid esinevad sugude paljusust [jutlustades] meeletute ja ülespuhutud liialdustega," ütles Paglia. "Isegi tänapäeval ei saa soomuutmise operatsioonidega – kõigile kirurgilistele edusammudele vaatamata – tegelikult muuta kellegi sugupoolt."

"Sa võid ju end defineerida trans-mehe või trans-naisena [või] kellena iganes kõnealuse skaala uutel astmestikel, kuid lõppkokkuvõttes on igasse rakku inimese kehas… iga raku DNAsse jääb kodeerituna sinu bioloogiline sugu," selgitas Philadelphia kunstiülikooli õppejõud, literaat ja kultuurikriitik.

"Praegu propageeritakse suurel hulgal valesid, mis minu meelest ei ole kellegi huvides ega tule kasuks kellelegi."

Paglia sõnutsi on tema feminism pärit "noorusea mässumeelsusest 1950ndate lämmatava konformismi vastu." Ta ütles, et ülikoolidest ja peavoolumeediast on saanud uued konformismi keskused, kus "patrullib head sooviv, kuid halastamatu mõttepolitsei."

Ta ütleb, et on mures soovahetusoperatsioonide "populaarsuse ja kättesaadavuse" pärast ning hoiatab: "Vanemaid julgustatakse nüüd allutama last protseduuridele, mis on minu meelest laste kuritarvitamise vorm."

Protseduuridest mainis ta muuhulgas "puberteeti aeglustavaid hormoone " ning laste ja teismeliste "tegelikke kirurgilisi manipulatsioone."

"Ma arvan, et see on vale," ütles Paglia. "Inimesed peaksid ootama, kuni nad on jõudnud ikka, mil on võimelised informeeritult nõusoleku andma. Vanemad ei tohiks seda oma lastele teha. Ja ma arvan, et isegi teismeliseaastad on liiga varajane  vanus sellise hüppe sooritamiseks. Inimesed muutuvad, inimesed kasvavad, ja inimesed kohanduvad."

Paglia arvates kannatas ta lapsena "soofunktsiooni häire" all ning pani selga meeste riided "nii sageli kui sain."

"Aga ma ikkagi usun, et fundamentaalselt on olemas kaks sugupoolt, mis on bioloogiliselt määratud," ütles Paglia, kes kirjutas oma dissertatsiooni androgüüniast.

Reproduktiivne bioloogia on selgesõnaline, et sugusid on vaid kaks, ütles Paglia ning täpsustas, et esineb vaid "imeväike, minimaalne" arv inimesi, kes sünnivad geneetiliste ebanormaalsustega, mistõttu "sugu on ebaselge." Näib, et ta peab silmas hermafrodiite.

Ühel teisel puhul on Paglia nimetanud puberteediblokeerijate kasutamist laste peal "inimõiguste kriminaalseks rikkumiseks."

Paglia on tunnistanud, et "abort on mõrv," kuid väitnud end seda sellest hoolimata toetavat.

Tsiteeritud lõigu algus 12:40: